Zamknij

Od jutra wchodzi w życie Polski Ład

15:21, 31.12.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

"1 stycznia, czyli już od jutra nowe rozwiązania podatkowe obniżające podatki zostaną wprowadzone. To jest historyczna obniżka podatków" - mówił rzecznik rządu.

Wchodzący w życie od 1 stycznia przyszłego roku Polski Ład, to nowe rozwiązania, historyczna obniżka podatków, która pozostawi w kieszeniach polskich obywateli około 17 mld zł rocznie - powiedział podczas piątkowej konferencji prasowej rzecznik rządu Piotr Müller.

Dodał, że podniesiona będzie kwota wolną od podatku, podwyższony zostaje drugi próg podatkowy.

"Wpisuje się w tą politykę prorozwojową, którą prowadzimy od 2015 roku. To jest wielki krok, który spowoduje, że około 17 mld zł rocznie pozostanie w portfelach Polaków i pozwoli również, aby w tym trudniejszym czasie związanym z inflacją te dodatkowe środki finansowe pomogą w lepszy sposób przejść przez te trudne sytuacje związane z cenami energii oraz skutkami COVID-19 pod kątem gospodarczym" - podkreślił Müller.

Dodał, że na nowych rozwiązaniach 90 proc. osób w Polsce na tych rozwiązaniach skorzysta, lub będą to rozwiązania neutralne. Zyska niemal 18 milionów obywateli, którzy wprost będą mieli wyższe wynagrodzenia netto na rękę i wynagrodzenia te już będą widoczne w pierwszych wypłatach w styczniu 2022 roku.

Jako przykład podał osobę, która na umowę o pracę obecnie zarabia na około 3000 zł brutto zyska w ciągu roku na zmianach podatkowych 1840 zł, a osoba która zarabia 5000 zł brutto zyska około 560 zł dodatkowo rocznie.

Poinformował też, że zyskają rodziny. W przypadku małżeństwa kwota wolna będzie sumowana do 60 tys. zł.(PAP)

pif/ amac/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%