Zamknij

Takie projekty zgłosili mieszkańcy Radomska do Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok. [LISTA]

09:10, 02.10.2022 Aktualizacja: 13:30, 02.10.2022
Skomentuj fot: w pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego (według zaangażowanych w proces przygotowywania BO jedynej udanej edycji) powstał m.in. plac zabaw przy ulicy Torowej na Folwarkach /SpotRadomsko.pl fot: w pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego (według zaangażowanych w proces przygotowywania BO jedynej udanej edycji) powstał m.in. plac zabaw przy ulicy Torowej na Folwarkach /SpotRadomsko.pl

Jak podało Centrum Aktywności Społecznej Urzędu Miasta Radomska do tegorocznej 7. edycji Budżetu Obywatelskiego wpłynęły 32 projekty. Zakończyła się już wstępna ocena wniosków, która polegała na weryfikacji projektów pod względem formalnym. Pozytywna ocenę formalną uzyskały wszystkie projekty, które zostały przekazane do Wydziałów Urzędu Miasta, które dokonają niebawem weryfikacji pod względem merytorycznym i finansowym.

  • CAS zachęca projektodawców do promowania złożonych projektów wśród mieszkańców naszego miasta.

  • Do 26 października br. zostanie podana lista projektów pozytywnie ocenionych oraz lista projektów ocenionych negatywnie wraz z uzasadnieniem.

  • Na 32 projekty większość dotyczy działań skierowanych do dzieci szkolnej i realizowanych na terenie placówek oświatowych.

[ZT]9799[/ZT]

Jeżeli na etapie oceny merytorycznej zostanie stwierdzone, że projekt nie zawiera istotnych i kompletnych informacji niezbędnych do weryfikacji szczegółowej, projektodawca będzie wezwany do ich uzupełnienia. Pomimo okoliczności Budżet Obywatelski jest narzędziem partycypacji społecznej i daje przynajmniej pozorne możliwości współdecydowania o tym jak ma wyglądać nasza mała ojczyzna. Wśród zgłoszonych projektów wiele dotyczy sportu, inwestycji i zadań miasta w zakresie oświaty. Mieszkańcy dostrzegają problemy Radomska, tam gdzie stara się ich nie widzieć nasza władza. Szczególnie cieszą zadania związane z ekologią i marną jakością powietrza Radomsku.

[ZT]9529[/ZT]

Żeby projekt spełnił wymogi formalne tej edycji musiał być poparty przez trzydziestu mieszkańców, być ogólnodostępny, możliwy do zrealizowania w ciągu roku, zgodny z planami rozwoju miasta, należeć do zadań własnych gminy i mieścić się w kwocie ćwierć miliona złotych, czyli mniej więcej tyle, ile rocznie Urząd Miasta przelewa Prezydentowi Ferencowi wynagrodzenia w ramach tak zwanego stosunku pracy (po upragnionej podwyżce). 

[ZT]7331[/ZT]

Poznaj projekty Radomszczańskiego Budżetu Obywatelskiego zgłoszone do realizacji w przyszłym roku wraz z ich prognozowaną wartością:

  1. Ekologiczne ledowe oświetlenie boiska sportowego przy ul. Kukuczki
    • Celem projektu jest wykonanie ekologicznego ledowego oświetlenia przy boisku sportowym na ul. Kukuczki, które jest w trakcie budowy. Po zakończeniu inwestycji obiekt ma służyć mieszkańcom Radomska, a w szczególności dzieciom i młodzieży. Celem projektu jest maksymalne wykorzystanie boiska do zajęć sportowych w okresie jesienno – zimowym, ponieważ wieczorne zajęcia nie mogą być prowadzone przy braku oświetlenia.
      • Boisko Sportowe przy ul. Kukuczki działka nr 854 obręb 41
    • 101 266,15 zł
  2. Ogrodzenie BOISKA MARZEŃ przy PSP nr 8
    • Projekt zakłada wyposażenie boiska wielofunkcyjnego o niezbędne ogrodzenie pełniące funkcję piłkochwytów o wysokości 4 metrów wykonane z siatki wraz ze słupkami oraz furtką wejściową. Ogrodzenie zapewni bezpieczeństwo zarówno osobom użytkującym obiekt jak i osobom obserwującym zmagania młodych sportowców, a także zabezpieczy przed ewentualnymi szkodami obiekty i tereny sąsiadujące z boiskiem.
      • PSP nr 8 ul. Reja 81 obręb 5 działka nr 52/3
    • 37 146,00 zł
  3. Biegamy Nocą w Radomsku
    • W ramach zgłoszonego projektu zorganizowany będzie Nocny bieg ulicami Radomska. Główny bieg odbyłby się na dystansie 5 km. Odbyłyby się również biegi dla dzieci na krótszych dystansach. Na nowo budowanym parkingu przy ul. Reymonta stanęło by „Miasteczko Biegowe”, gdzie dla najmłodszych odbywałyby się różne gry i zabawy. Bieg odbyłby się w centrum miasta. W ramach projektu każdy zapisany uczestnik otrzyma Pakiet Startowy składający się z koszulki, batonu, napoju oraz drobnego gadżetu sportowego. Szacunkowo w imprezie mogłoby wziąć udział ok. 500 osób. Proponowany termin biegu to wiosna lub lato 2023 r.
      • Centrum Miasta Radomska: ul. Reymonta, ul. Żeromskiego, plac 3 Maja, ul. Piłsudskiego, Al. Jana Pawła II
    • 50 000,00 zł
  4. Budowa Ogólnodostępnego Parku Motorycznego przy PSP nr 9 w Radomsku
    • Przedmiotem projektu jest budowa ogólnodostępnego Parku Motorycznego przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 9 o nawierzchni poliuretanowej. Na jego pow. ok. 320 m2 zaplanowano powierzchnię do ćwiczeń oraz montaż urządzeń typu "motoric park". Jest to pewnego rodzaju tor przeszkód składający się z różnego typu urządzeń mający na celu poprawę motoryki, sprawności ruchowej, koordynacji oraz równowagi i zwinności u dzieci. Tu poprzez zabawę dzieci i młodzież rozwiną szereg umiejętności ruchowo - fizycznych. Tory motoryczne, które powstaną dzięki tej inicjatywie będą przeznaczone dla różnych grup wiekowych. Urządzenia, które zostaną zamontowana będą tak dobrane, aby każdy znalazł coś odpowiedniego dla siebie. Planowane do montażu są: drabinka pozioma linowa, której konstrukcja nośna wykonana jest z rur okrągłych ze stali nierdzewnej (chromowej) Kolejne urządzenia to: łuk linowy, płotki do przeskoków, walec wąski, równoważnia prosta oraz skoczki. Dodatkowo zostały zaprojektowane schody żelbetowe oraz pochylnia/podjazd dla niepełnosprawnych i dla wózków dziecięcych, tak aby cała inwestycja stanowiła spójną oraz funkcjonalną całość i spełniła wymogi dotyczące ogólnodostępności wynikające z ustawy z dn. 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.
      • PSP nr 9 ul. Rolna 65 97-500 Radomsko działka nr 153/4 obręb 19
    • 250 000,00 zł
  5. PLAC ZABAW ,,SADOWA”
    • W ramach projektu przewiduje się wykonanie oczyszczenia i przygotowania bezpiecznego podłoża, wyposażenie placu zabaw w nowoczesne i atrakcyjne dla dzieci urządzenia, ławki, kosze na śmieci wraz z budową ogrodzenia panelowego z oświetleniem. Plac zabaw zakładać będzie zakup i montaż nowych urządzeń służących nie tylko zabawie ale również poprawie kondycji fizycznej dzieci i młodzieży. Plac zabaw będzie terenem ogólnodostępnym.
      • ul. Sadowa 7 teren TBS obręb 15 działka nr 285/13
    • 226 870,79 zł
  6. USKRZYDLONE RADOMSKO
    • Projekt zakłada powstanie ,,muralu” w kształcie skrzydeł, który będzie spełniał funkcję ścianki do selfie, niezwykle popularniej formy dokumentowania swojej aktywności społecznościowej, twórczej i dla budowania wzajemnych relacji poprzez zachęcanie do spotkań. Będzie on ważnym punktem na mapie społeczno-towarzyskiego życia radomszczańskiej młodzieży. Położenie przy ul. Rozalii ma na celu być częścią rewitalizacji społecznej osób zamieszkałych w okolicy. Planowana powierzchnia muralu to 30-50 m2 . Mural ekologiczny powstanie z użyciem specjalistycznych farb, w których wykorzystują najnowsze nanotechnologie. Farba oczyszczająca powietrze posiada w swoim składzie między innymi dwutlenek tytanu, który jest katalizatorem niezbędnym do zajścia zamierzonej reakcji chemicznej. Projekt zakłada rozpropagowanie wśród mieszkańców miasta idei malowania elewacji zewnętrznych tego typu farbami. Ekologiczny mural będzie ozdobą, nową atrakcją w przestrzeni miejskiej, a jednocześnie będzie „wykonywał" pożyteczną pracę na rzecz mieszkańców i środowiska, poprzez poprawę jakość powietrza w otoczeniu. Mural ma być symbolem odpowiedzialnego myślenia o kształtowaniu przestrzeni miejskiej i ma promować innowacyjne metody walki ze smogiem. Zawarte w farbie substancje walczące ze smogiem będą aktywne przez najbliższe lata, absorbując z powietrza zanieczyszczenia równe pracy kilkunastu drzew. Dodatkowym atutem jest propagowanie formy sztuki street-artu i zachęcenie odbiorców do świadomego tworzenia.
      • Ściana bloku przy ul. Św. Rozalii 1b
    • 20 000,00 zł
  7. Nauka na świeżym powietrzu – altana edukacyjna
    • Celem projektu jest zaprojektowanie i wybudowanie altany dydaktycznej mieszczącej w środku min. 32 osoby. Altana ma mieć kształt prostokątny z zabudowanymi trzema bokami, a jednym bokiem otwartym. Altana zadaszona z drewnianą podłogą. W środku altany mają znajdować się dwa duże stoły z czterema ławkami z oparciem na plecy. Meble wykonane z impregnowanego drewna, dach pokryty gontem bitumicznym. W altanie mają się znajdować donice do uprawy roślin (przyszkolny ogródek) oraz tablice edukacyjne do nauki przyrody, biologii i ekologii.
      • Plac przy PSP nr 4 ul. Szkolna 4, działka nr 301/3 obręb 11
    • 72 000,00 zł
  8. ROZBUDOWA CHODNIKA WOKÓŁ PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 10 W RADOMSKU
    • W ramach projektu zostanie wykonana rozbudowa chodnika wokół południowej i zachodniej strony skrzydła PSP nr 10 w Radomsku. Projekt będzie obejmował rozbiórkę starego chodnika wraz z wywozem oraz budowę nowego chodnika z kostki brukowej szarej o grubości 6 cm. na podłożu piaskowym i podsypce piaskowo- cementowej 5 cm.
      • PSP nr 10 ul. Makuszyńskiego 25
    • 24 066,20 zł
  9. Kodowanie jest fajne
    • Projekt przewiduje realizację czterech warsztatów dla dzieci wieku przedszkolnym (5 i 6 -letnich) z kodowania i programowania prowadzonych przez profesjonalnych instruktorów oraz jednego szkolenia dla rodziców dzieci. Projekt zakłada zakup dwóch robotów Genibot oraz czterech robotów Ozobot bit, które będą wykorzystywane podczas zajęć warsztatowych realizowanych raz w miesiącu w godzinach popołudniowych. Zajęcia te będą nauką kodowania i programowania i jednocześnie wspaniałą zabawą i inwestycją w przyszłość dzieci.
      • PP nr 10 ul. Armii Krajowej 13
    • 8 550,00 zł
  10. Sportowy skwer
    • Projekt zakłada wykorzystanie niezagospodarowanego terenu o pow. ok. 270 m2 pod urządzenia sprawnościowe i rekreacyjne dla dzieci i młodzieży, a także stworzenie strefy wypoczynku dla dorosłych. W nowo powstałym miejscu znajdą się urządzenia, które pozwolą aktywnie wypoczywać na świeżym powietrzu i zadbać o kondycję zarówno fizyczną jak i psychiczną. Zaplanowano ustawienie nowych ławeczek i koszy. Realizacja projektu zakłada: przygotowanie projektu technicznego, wykonanie nawierzchni poliuretanowej uzupełnionej murawą, wyposażenie w bezpieczne sprzęty wraz z montażem zgodnym z zaleceniami producenta tj. huśtawka, tor sprawnościowy, biegacz, karuzela tarczowa z siedziskami, piramida linowa, równoważnia, ławki, tablica regulaminowa i kosz na śmieci.
      • PSP nr 5 ul. Narutowicza nr 207 , działka nr 194/4 obręb 48
    • 194 738,50 zł
  11. LETNI FESTYN NA UL. KS. TURLEJA W RADOMSKU
    • Przedmiotem realizacji projektu jest organizacja letniego festynu rodzinnego na ul. Ks. Turleja na terenie parafii św. M. Kolbego. Festyn rodzinny zorganizowany zostanie w sierpniu. W ramach propagowania sportowego stylu życia przeprowadzone zostaną zawody sportowe w kilku kategoriach oraz mecz piłki nożnej. W celu podkreślenia rodzinnego charakteru festynu łączącego pokolenia, planuje się zaangażowanie do rywalizacji zarówno dzieci, jak i seniorów poprzez międzypokoleniową rywalizację na najlepszą babcię. Dla najmłodszych uczestników festynu przewiduje się strefę dziecięcą z udziałem animatorów zapewniających dzieciom wspólną zabawę oraz słodkie atrakcje. Zapewniona zostanie także strefa cateringowa. W trakcie imprezy przeprowadzony zostanie także konkurs plastyczny dla młodszych uczestników festynu pt. „Rodzina to najlepsza drużyna” oraz konkurs dla seniorów „Najlepsza babcia, najlepszy dziadek”. Festyn skierowany zostanie do wszystkich pokoleń, dlatego też, wykorzystując niejako obecność różnych grup wiekowych, zostaną przeprowadzone dla uczestników imprezy warsztaty udzielania pierwszej pomocy oraz prezentacja sprzętu gaśniczego i umiejętności Ochotniczej Straży Pożarnej. Ponadto w trakcie festynu będą mogły zaprezentować się różne grupy artystyczne działające na terenie całego Radomska chętne do prezentacji swojego dorobku, pod warunkiem zgłoszenia chęci udziału minimum 2 tygodnie przed terminem realizacji festynu. Zwieńczeniem letniego festynu rodzinnego będzie występ zespołu muzycznego – gwiazdy wieczoru
      • Teren Parafii Św. M. Kolbego ul. Ks. A. Turleja 9/13
    • 55 000,00 zł
  12. POMÓŻ ZATRZYMAĆ BEZDOMNOŚĆ
    • W ramach projektu zostanie realizowana sterylizacja i kastracja zwierząt (psów i kotów), których właścicielami są mieszkańcy Radomska. Zabiegi kastracji i sterylizacji w znaczny sposób ograniczają liczbę niechcianych zwierząt. Celem realizacji projektu jest wyeliminowanie niepotrzebnego rozmnażania zwierząt. Realizacja tego projektu przyczyni się do ograniczenia niechcianych miotów i tym samym pomóc zatrzymać bezdomność.
      • Gabinet weterynaryjny na terenie miasta Radomska.
    • 130 000,00 zł
  13. Budowa parku Kieszonkowego ,,Przy Kominie”
    • W ramach projektu planuje się nasadzenia kilku dużych drzew (np. katalpa, klon) oraz kilka grup krzewów takich jak berberysy, tawuły, cisy, róże, hortensje jak również trawy i byliny. Teren, który chcemy przeznaczyć na park kieszonkowy obecnie jest pokryty kostką (około 800 m2 ) W ramach projektu będzie wykonane rozebranie nawierzchni z kostki, wywiezienie materiału podbudowy, nawiezienie ziemi żyznej, wytyczenie rabat pod nasadzenia roślin, wyłożenie maty ogrodniczej, posadzenie roślin, uzupełnienie nawierzchni między roślinami drobnym żwirem.
      • Zagospodarowanie części działek o nr ewid. 294 i 292 obręb 10 przy ul. Metalurgii
    • 98 000,00 zł
  14. ,,Świet(l)ne zdrowie”
    • Projekt ma na celu zakup i zamontowanie oświetlenia nad trybunami widowiskowymi przy boisku wielofunkcyjnym oraz sceną plenerową: oświetlenie sceny (naświetlacze ledowe), oświetlenie trybun przy boisku (2 maszty po 4 szt. - naświetlacze ledowe), oświetlenie boiska sportowego (naświetlacze ledowe). Projekt wzbogaci kompleks sportowo-kulturalny zlokalizowany przy PSP nr 3.
      • PSP nr 3 ul. M. Dąbrowskiej 27
    • 217 000,00 zł
  15. Magiczny dywan
    • Projekt obejmuje zakup 3 magicznych dywanów z pakietem gier, które w naturalny i przyjazny dzieciom sposób wspierają naukę i dostarczają Publiczne Przedszkole nr 10 , Zweryfikowano pozytywnie pod względem dużo dobrej zabawy. Magiczny dywan to interaktywna pomoc dydaktyczna dedykowana do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych. Magiczny dywan zawiera w sobie zintegrowany system czujników ruchu, projektor i komputer. Projekt przewiduje przeprowadzenie cyklicznych zajęć dla dzieci w godzinach popołudniowych raz w tygodniu.
      • Publiczne Przedszkole nr 10, ul. Armii Krajowej 13
    • 43 682,00 zł
  16. Budowa studni głębinowej wraz z buforem wodnym
    • Projekt ma na celu budowę studni głębinowej wraz z buforem wodnym na Stadionie Miejskim przy ul. Brzeźnickiej w Radomsku. Budowa studni jest niezbędna do lepszego i częstszego nawadniania płyt boiska głównego jak i treningowego. Studnia pozwoli ograniczyć koszty związane z zakupem wody do nawadniania.
      • Stadion Miejski przy ul. Brzeźnickiej 26
    • 36 000,00 zł
  17. ,,Sportowa Piątka” – budowa boiska wielofunkcyjnego
    • Projekt ma na celu budowę boiska wielofunkcyjnego (koszykówka, siatkówka) o wymiarach 28x15m, dostosowanego do całorocznego wykorzystania. Dodatkowo wokół boiska strefa bezpieczeństwa – opaska o szerokości 1 m wykonana z nawierzchni poliuretanowej, zabezpieczona obrzeżami betonowymi o gr 8 cm. Boisko będzie dostosowane do gry w koszykówkę, siatkówkę, tenisa ziemnego oraz innych gier i zabaw sportowych. Projekt obejmuje: przygotowanie terenu, montaż obrzeży, wykonanie podbudowy z pospółki i betonu, wykonanie nawierzchni oraz zakup i montaż zestawu do siatkówki i koszykówki.
      • PSP nr 5 ul. Narutowicza nr 207 97-500 Radomsko działki nr 182/1, 183/1 obręb 48
    • 249 892,95 zł
  18. Spotkajmy się w bibliotece
    • W ramach projektu zostanie zrealizowany cykl spotkań z autorami, publicystami, podróżnikami i ludźmi kultury, urozmaici ofertę Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku, jak również zachęci mieszkańców do spędzania wolnego czasu w bibliotece. Założeniem projektu jest udostępnienie przestrzeni biblioteki lokalnej społeczności. Inicjatywa polega na zaproszeniu przynajmniej raz w miesiącu do biblioteki autora książek, publicystę, dziennikarza – kogoś, kto ,,zarazi” mieszkańców swoją pasją i ciekawym spojrzeniem na świat, skłoni do dyskusji i refleksji.
      • Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku
    • 120 000,00 zł
  19. MAGIC DAY w PSP nr 8
    • W ramach projektu zorganizowany zostanie MAGIC DAY w PSP Nr 8 w Radomsku. Projekt przewiduje zorganizowanie Dnia Sportu, w ramach którego będą przeprowadzone liczne zawody sportowe dla dzieci i ich rodzin. W ramach projektu zakupiony zostanie sprzęt sportowy potrzebny do zorganizowania zawodów sportowych. Ponadto dzieci będą w tym dniu mogły skorzystać z dodatkowych atrakcji tj. strefa dmuchańców, przejażdżki i oprowadzanie konne oraz animacje dla dzieci. Wszystkie te atrakcje mają na celu propagowanie aktywnego i zdrowego stylu życia. Dzień ten będzie wspaniałą zabawą dla dzieci i ich rodzin. Dyscypliny sportowe będą dostosowane do wieku uczestników. Projekt ma za zadanie promować aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży oraz ich rodzin.
      • Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 8 ul. Reja 81
    • 12 950,00 zł
  20. ,,STRAŻnicy MIASTA”
    • Celem projektu jest zakup i wyposażenie strażaków ratowników jednostki OSP Folwarki i OSP Sucha Wieś łącznie w 10 szt. ubrań specjalnych, 2 częściowych, 10 par rękawic specjalnych strażackich oraz 10 par butów strażackich gumowych. (po 5 szt./par dla każdej Jednostki) Projekt ma na celu doposażenie strażaków ratowników z jednostki OSP Folwarki i OSP Sucha Wieś w środki ochrony indywidualnej. Ubrania specjalne, buty strażackie, czy rękawice to niezbędne wyposażenie każdego strażaka, używane przy każdej akcji. Ich częsta eksploatacja w ciężkich warunkach sprawia, że ulegają one szybkiemu zużyciu i wymagają systematycznego uzupełniania.
      • OSP Folwarki ul. Torowa 10
      • OSP Sucha Wieś ul. Strażacka 13
    • 39 500,00 zł
  21. Edukacja przez zabawę – Budowa ściezki edukacyjnej ,,Zielona Klasa”
    • Celem projektu jest budowa nowoczesnej i bezpiecznej ścieżki edukacyjnej przy Publicznym Przedszkolu nr 4 w Radomsku, a przez to umożliwienie najmłodszym dzieciom (od 3-6 lat) bezpieczną zabawę połączoną z edukacją. Dzięki planowanej budowie ścieżki edukacyjnej, dzieci będą miały możliwość poznania podstaw przyrody, ekologii w sposób dla nich interesujący - zabawę. Planowana ścieżka wyposażona będzie między innymi w tablice i stoliki jak również wiatę przyrodniczą z „Przyrodniczym kołem wiedzy.”
      • Publiczne Przedszkole Nr 4 ul. Kołłątaja 12
    • 73 400,00 zł
  22. Raj Przedszkolaka – Budowa placu zabaw.
    • Celem projektu jest budowa nowoczesnego i bezpiecznego placu zabaw przy Przedszkolu Publicznym nr 4 w Radomsku, a przez to umożliwienie najmłodszym dzieciom (od 3-6 lat) bezpieczną zabawę. Plac zabaw będzie służył dzieciom uczęszczającym do przedszkola, jak również zostanie udostępniony pozostałym mieszkańcom, placówkom oświatowym na podstawie warunków uzgodnionych z Dyrekcją Przedszkola i przyjętego Regulaminu.
      • Publiczne Przedszkole Nr 4 ul. Kołłątaja 12
    • 60 140,00 zł
  23. HOL WYSTAWOWO-PRELEKCYJNY W ZSE W RADOMSKU
    • W ramach projektu przeprowadzony zostanie remont holu w ZSE w Radomsku i zaadoptowanie go do celów wystawowych i prelekcyjnych. W holu odbywać się będą wystawy prac graficznych i fotograficznych przygotowanych przez uczniów ZSE w Radomsku, prac przygotowanych przez towarzystwa graficzne i fotograficzne działające na terenie miasta, z którymi szkoła nawiąże współpracę. W holu udostępniona zostanie przestrzeń prelekcyjna i wystawowa dla organizacji pożytku publicznego oraz organizacji wolontariatu działających na terenie miasta. Wszyscy mieszkańcy miasta będą mogli brać udział w przygotowanych wystawach i prelekcjach i korzystać z części budynku stanowiącego niegdyś budynek użyteczności publicznej dostępny dla wszystkich mieszkańców miasta (przychodnia lekarska).
      • Zespół Szkół Ekonomicznych im. T. Kotarbińskiego ul. Przedborska 39/41
    • 170 000,00 zł
  24. ,,W odwiedzinach u strażaków – piknik integracyjno – edukacyjny dla mieszkańców miasta Radomska”
    • Piknik ma mieć charakter integracyjno - edukacyjny. Impreza będzie otwarta i bezpłatna dla wszystkich mieszkańców miasta Radomska. Przewidywana liczba mieszkańców Radomska, którzy mogą zechcieć w niej brać udział to ok. 400 osób. Podczas pikniku dostępne będą: atrakcje dla dzieci, konkursy zręcznościowe i edukacyjne, warsztaty udzielania pierwszej pomocy i opatrywania ran, promocja właściwych zachowań w najbliższym otoczeniu i na drodze, umiejętność postępowania i wezwania pomocy w przypadku wystąpienia zagrożenia. W programie imprezy przewiduje się atrakcje sportowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Obok segmentu sportowego przewidziany będzie segment edukacyjny w formie pogadanki nt. zagrożeń występujących w codziennym życiu oraz sposobami ich unikania i zwalczania oraz konkursu z zakresu wiedzy o straży pożarnej, pokazy pojazdów strażackich wraz z wyposażeniem i dodatkowym sprzętem, szkolenia udzielania pomocy przedlekarskiej oraz pokaz ratownictwa technicznego. W trakcie trwania imprezy obok cateringu będzie wesołe miasteczko i animacje dla dzieci. Zapewniona będzie oprawa muzyczna wraz z prowadzeniem pikniku przez DJ-a, oraz posiłek dla uczestników. Piknik zostanie zakończony koncertem gwiazd na scenie. Program imprezy zostanie podany z 2 tygodniowym wyprzedzeniem w prasie, mediach społecznościowych oraz w formie plakatów na tablicach ogłoszeń.\
      • Ochotnicza Straż Pożarna w Stobiecku Miejskim ul. Św. Rocha 216, działka nr 476 obręb 40
    • 29 900,00 zł
  25. Bezpieczna droga do szkoły i przedszkola traktem pieszo-rowerowym 
    • W ramach projektu zostanie zrealizowany trakt pieszo-rowerowy wzdłuż Ogrodów Działkowych ZPD "Danuta" mieszczących się między ulicami Ks. Kościowa i Zachodnią. Trakt będzie miał długość ok. 380- 400 m dł. i szerokość 3-4 m. Utwardzenie terenu, które pozwoli na bezpieczną drogę do przedszkola, szkoły, kościoła czy pracy mieszkańcom Nowego Kowalowca będzie wybudowane z kostki brukowej i wyposażone w 4-5 lamp oświetleniowych. Na początku i końcu traktu powinny się znaleźć słupki - przeszkody ograniczające korzystanie z traktu przez ruch samochodowy, z którym obecnie niestety w tym miękkim terenie mamy do czynienia. 
      • Teren wzdłuż ogrodów działkowych byłych Zakładów Przemysłu Dziewiarskiego "Danuta", prostopadły do ulic: Królowej Bony, Kotarbińskiego, Śniadeckiego i Heweliusza, łączący ul. Ks. Kościowa z ul. Zachodnią
    • 365 000,00 zł
  26. Zazieleńmy Radomsko
    • Założeniem projektu jest utworzenie nowych nasadzeń zieleni (drzew różnych gatunków) na terenie Miasta Radomska. Nasadzenia drzew oczyszczających powietrze przyczynią się do zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza w dzielnicach miasta, które są wyjątkowo narażone na problem smogu. Planowane jest nasadzenie 100 drzew (buk pospolity, klon, robinia akacjowa, dąb, lipa lub jesion) po 20 sztuk z każdego gatunku. Drzewa powinny mieć następujące parametry: DUŻE SADZONKI 250-300 cm, obwód pnia 10-12 cm. Po posadzeniu drzewa należy opalikować i zapewnić odpowiednie nawodnienie.
      • Proponowanie dzielnice to m.in. Kowalowiec, Saniki, Bartodzieje, Folwarki, Stobiecko Miejskie (inne wskazane przez mieszkańców).
    • 150 000,00 zł
  27. REMONT BOISKA DO PIŁKI NOŻNEJ PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 10
    • W ramach projektu zostanie wykonana wertykulacja boiska, areacja, piaskowanie i zostanie dosiana trawa. Ponadto zostaną wymienione zniszczone siatki na bramkach i piłkochwytach. Aby ułatwić konserwację boiska i terenów przyległych do boiska zostanie zakupiony traktorek kosiarka. W ramach projektu zostanie również wymieniona brama wjazdowa na boisko.
      • PSP nr 10 ul. Makuszyńskiego 25
    • 78 000,00 zł
  28. Warsztaty śpiewu
    • W ramach projektu zrealizowane zostaną warsztaty śpiewu dla mieszkańców Miasta Radomska - dorosłych, dzieci i młodzieży. Zorganizowanych zostanie minimum 10 spotkań grupowych. Warsztaty obejmować będą ćwiczenia rozgrzewające krtań, mięśnie, ćwiczenia oddechowe, dykcyjne, ćwiczenia wokalne, praca z utworem z towarzyszeniem podkładu muzycznego. Zakończeniem projektu będzie koncert uczestników w Miejskim Domu Kultury oraz wydanie płyty CD (w nakładzie 500 szt.) z utworami, których nauczą się uczestnicy podczas warsztatów.
      • MDK w Radomsku
    • 4 500,00 zł
  29. RADOMSKO MIASTO OTWARTE – nie tylko z nazwy
    • Realizacja zadania polega na zakupie i montażu liter wraz z oświetleniem lub świecących liter które utworzą podświetlany napis RADOMSKO MIASTO OTWARTE z pięknym logotypem. Napis ma się znajdować w Parku Solidarności.
      • PARK SOLIDARNOŚCI Radomsko
    • 90 000,00 zł
  30. Ławki rodzinne
    • Projekt zakłada montaż ławek z daszkami i miejscem do przewijania dzieci w miejscach dogodnych dla rodziców. Miejsc, w których można dogodnie przewinąć lub nakarmić dziecko. Ławka z przewijakiem i daszkiem ułatwi rodzicowi bezpieczne zajęcie się potrzebami dziecka podczas spaceru lub wyjścia po zakupy.
      • ul. Spacerowa Park Solidarności ul. Warszyca ul. Metalurgii ul. Jagiellońska (przy szpitalu) ul. Fabianiego
    • 60 000,00 zł
  31. Zielone Radomsko – kwiaty pyłochłonne dla mieszkańców – rośliny antysmogowe dla radomszczanek i radomszczan
    • Przedmiotem projektu jest zakup przez Urząd Miasta tzw. roślin pyłochwytnych (około 4 tys. roślin) i rozdysponowanie ich wśród mieszkańców. Taki kwiat to nie tylko ozdobna, dekoracyjna pamiątka dla naszego mieszkania czy domu. To naturalny sprzymierzeniec w oczyszczaniu powietrza, którym oddychamy. GATUNKI proponowanych do zakupu roślin to: nefrolepis wysoki, dracena, daktylowiec kanaryjski, skrzydłokwiat kwiecisty, bluszcz, zielistka sternberga, figowiec, fikus, rapis wyniosły, sansewieria gwinejska, falenopsis, zamiokulkas zamiolistny.
      • Mieszkańcy Miasta Radomska
    • 66 600,00 zł
  32. Antysmogowy Mural 
    • Mural o tematyce ekologicznej zostanie wykonany specjalną farbą PF10 Airsol, która pochłania zanieczyszczenia z powietrza i przekształca je w bezpieczne azotany i węglany. Ma on być wizualną reklamą naszego regionu oraz zachętą do działań proekologicznych, a także efektywnym filtrem powietrza. Dzięki zastosowaniu farb katalitycznych pomalowana ściana będzie pochłaniała zanieczyszczenia, m.in. składniki spalin samochodowych – dwutlenek siarki, tlenki azotu. Farba wychwytuje nie tylko gazy (składniki spalin czy dymu papierosowego), ale również drobnoustroje. Niszczy bakterie, wirusy, grzyby. Innowacyjna farba redukuje również nieprzyjemne zapachy. 100-metrowy mural może rocznie zneutralizować nawet trzy tony szkodliwych związków, które tworzą smog. Proces ten jest stały i pod wpływem światła zachodzi także w zimie. Co więcej, farba wzmacnia fasadę budynku i jest samoczyszcząca.
      • Ściana budynku przy ul. Przedborskiej nr 1
    • 50 000,00 zł

[POGODA]1664707678957[/POGODA]

[ZT]9315[/ZT]

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%