Zamknij

Ministerstwo przyznało 3,5 miliona złotych dofinansowania.

12:26, 10.09.2019 | SpotRadomsko.pl
REKLAMA
Skomentuj

Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznało 3,5 miliona złotych dofinansowania na budowę kompleksu basenów przy ulicy św. Jadwigi Królowej.

Z ogromną przyjemnością pragnę powiedzieć, że Miasto Radomsko otrzymało dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 3,5 miliona złotych na budowę nowego kompleksu basenów

- poinformował podczas dzisiejszej konferencji prasowej wicewojewoda łódzki Krzysztof Ciecióra.

Dziękuję prezydentowi za profesjonalne przygotowanie wniosku o dotację oraz za bardzo dobrą współpracę

– dodał wojewoda.

Otrzymana dotacja to kolejne wsparcie na budowę basenu z zewnętrznych źródeł. Wcześniej miasto otrzymało środki unijne w wysokości 7,2 miliona złotych.

Osobiste wsparcie i zaangażowanie wicewojewody spowodowało, że dofinansowanie tej inwestycji wzrosło z 22 do 30 procent. Jest to bardzo dobra wiadomość dla wszystkich radomszczan, ponieważ przyznane środki odciążą budżet miasta, a zwolnione pieniądze będzie można przeznaczyć na inne inwestycje

– dodał prezydent Jarosław Ferenc.

O kolejne zewnętrzne środki finansowe na realizację tej inwestycji miasto będzie wnioskować do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

W skład kompleksu wchodzić będą trzy baseny kryte (sportowy, rekreacyjny, brodzik dla dzieci ze zjeżdżalnią zewnętrzną o długości min. 50 m oraz trzy wanny do hydromasażu), basen zewnętrzny wraz z wodnym placem zabaw, saunarium (sauna parowa, sucha, solna i infrared), park edukacyjny oraz strefa gościnna (pięć pokoi 4 osobowych z łazienkami oraz pięć pokoi 2 osobowych z łazienkami).

 

Informacja Urzędu Miasta

[ZT]782[/ZT]

[DAWNY]1568111097414[/DAWNY]

[POGODA]1568111104599[/POGODA]

 

(SpotRadomsko.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© Radomsko | Prawa zastrzeżone