Zamknij

OTWARCIE Parku Świętojańskiego - to będzie miejsce spotkań!

13:01, 04.07.2019 | Urząd Miasta Radomska
Skomentuj Park Świętojański w Radomsku zyskał nowy blask. To będzie miejsce spotkań, zabawy i integracji dla mieszkańców Radomska. //spotradomsko.pl // foto: UM Radomsko
REKLAMA

II etap rewaloryzacji Parku Świętojańskiego zbliża się ku końcowi. Już niebawem radomszczanie będą mogli wypoczywać w odnowionym parku z fontanną multimedialną i rozbudowaną bazą sportowo-rekreacyjną. Oddanie parku do użytku planowane jest na przełom lipca i sierpnia bieżącego roku.

Rewaloryzacja zakładała przywrócenie układu alei oraz odtworzenie funkcji użytkowo-sportowo-rekreacyjnej parku. Powstały nowe ciągi komunikacyjne, przy których zamontowano ławki, kosze i stojaki na rowery oraz tablice dydaktyczne opisujące poszczególne drzewa lub zbiory roślinne – cenne i interesujące okazy flory.

 


Całkowita wartość projektu wynosi 4.553.356,14 zł, natomiast uzyskane z WFOŚiGW dofinansowanie opiewa na 3.829.881,00 zł z czego dotacja wynosi 1.201.385,00 zł, a pozostała kwota w wysokości 2.628.496,00 zł udzielona została w formie pożyczki.

[ZT]736[/ZT]

W parku wykonano plac zabaw wyposażony w urządzenia zarówno dla najmłodszych jak i starszych dzieci oraz siłownię plenerową. Całość dopełnia fontanna multimedialna wraz z oświetleniem zamontowanym w nawierzchni z płyt granitowych. Wymienione zostało oświetlenie, nasadzono krzewy żywopłotowe oraz liściaste, trawy ozdobne, byliny i pnącza.
 

[DAWNY]1562238090684[/DAWNY]

ZOBACZ zdjęcia opublikowane przez Urząd Miasta.

(Urząd Miasta Radomska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz