Zamknij
REKLAMA

Ulubionym daniem Polaków jest pizza. WYBIERZ NAJLEPSZĄ W RADOMSKU i...

11:56, 02.12.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Gdyby zapytać Polaków o ulubione danie bez wahania wskazaliby na pizzę - według Raportu Food Trendów Pyszne.pl 2021 to danie wciąż cieszy się największą popularnością. Tuż za królową włoskiej kuchni uplasowała się klasyka amerykańskiej gastronomii, hamburger, wyprzedzając kebab, pad thai i polską klasykę, kotleta schabowego.

Choć jest kulinarną wizytówką Włoch, to i w Polsce pizza jest najchętniej zamawianym daniem na wynos. I to właśnie po dania rodem ze słonecznej Italii najchętniej sięgają rodacy. Miejsca ustępują jej kuchnia amerykańska, polska, chińska i japońska. Do tej kulinarnej wielkiej piątki bardzo szybko może dołączyć kuchnia grecka, która w ostatnim roku zyskała na popularności. Komentując raport kucharz Grzegorz Łapanowski nie wydaje się być zaskoczony faktem, że Polacy są wierni sztandarowym specjałom kuchni włoskiej, amerykańskiej, tureckiej czy azjatyckiej. Jednym z powodów jest stale poprawiająca się jakość tych dań.

Zwracamy się do Was z prośbą. Pomóżcie nam zebrać jak najwięcej szczerych i prawdziwych opinii dotyczących tego, gdzie PIZZA jest według Was najlepsza. Do realizacji tego projektu - plebiscytu - posłuży nam ankieta pogłębiona, którą zamieszczam poniżej! 

  • Nie robimy głosowania SMS, bo tam się wiadomo kupuje tytuł (walutą jest koszt sms premium) i to jest równie zaszczytne co plebiscyt orły branży czy król sedesów. 
  • Nie robimy ankiety a b c bo to jest miarodajne jak ułomne Konsultacje Społeczne JST-ów. 

Prosimy o nieco pogłębioną odpowiedź, a jeśli to jeszcze za mało - będziemy turbo wdzięczni za każdą nadesłaną do 09.12.2021r. informację w temacie na: [email protected]

Często na forum pytacie, która Pizzeria w Radomsku jest najlepsza... Postanowiliśmy przyjrzeć się branży gastronomicznej i jak zwykle posłuchać Waszego zdania. 

To nasz drugi plebiscyt tematyczny. Pierwszy cieszył się bardzo dużą popularnością. W odróżnieniu od konkursów SMS tu liczy się Wasza prawdziwa opinia, 'niekupione głosy' i szczere komentarze.

 

"Pizza, hamburger czy nawet kebab serwowane dziś, a te serwowane dziesięć lat temu to są zupełnie inne dania. Myślę, że dziesięć lat temu nikt nie słyszał o pizzy neapolitańskiej, rzadko kiedy spotykaliśmy lokale, które importowały mąkę z Włoch czy sięgały po tamtejsze pomidory. Analogicznie hamburger wydawał się tanim daniem, a niekoniecznie jakościową wołowiną z konkretnej rasy. A już na pewno mało kto sądził, że będzie jadł coś, co smakuje jak wołowina a ma roślinny charakter" - skomentował raport Łapanowski. W tym miejscu zwrócił szczególną uwagę na kuchnię roślinną, która jest nie tylko silnym kulinarnym trendem - liczba zamówień wegańskich i wegetariańskich posiłków wzrosła o niemal połowę w porównaniu z rokiem poprzednim - a modelem żywienia, który zostanie z nami na lata. Jego zdaniem coraz więcej restauracji oferuje intrygujące dania kuchni jarskiej, które zachęcają do próbowania nowych, niecodziennych dań.

Innym kulinarnym trendem, który zdaje się przybierać na sile jest kuchnia grecka. W mijającym roku zainteresowanie daniami przywołującymi smak greckich wakacji wzrosło o 18 proc. Ale Grecja już od kilku sezonów cieszy się dużym turystycznym powodzeniem, zatem chętnie przywołujemy te smaki również po powrocie do domu. Zdaniem Łapanowskiego, na korzyść kuchni greckiej przemawia też to, że stosunkowo łatwo odtworzyć ją w domu.

[ZT]5472[/ZT]

W raporcie wzięto również pod lupę upodobania kulinarne mieszkańców największych miast w Polsce i co ciekawe, daniem, które najczęściej pojawia się w pierwszej trójce jest kebab, zajmujący czołowe miejsce w Katowicach i Gdańsku. Mieszkańcy stolicy chętnie raczą się curry z kurczakiem, w Poznaniu i Wrocławiu miejsce na podium zajął pad thai z kurczakiem, w Łodzi również króluje kurczak, tym razem panierowan. W Krakowie kurczak tylko w wydaniu kuchni wietnamskiej. Z tego krajobrazu wyłamuje się Lublin, którego mieszkańcy są wierni pizzy. (PAP Life)

mdn/ moc/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

Miki Miki

0 0

Da grasso najlepsza❤️ 14:15, 02.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MadziaMadzia

0 0

Da Grasso😁 💪💪💪 14:22, 02.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AndziaAndzia

0 0

Da Grasso💪💪💪 14:33, 02.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EndaEnda

0 0

Da Grasso!
Bezkonkurencyjnie!❤️ 14:46, 02.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%