Zamknij

Ruszyła produkcja e-dowodu - bardzo duże zainteresowanie.

22:29, 04.03.2019 | MSWiA
REKLAMA
Skomentuj

Instytucje podległe Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji potwierdziły uruchomienie produkcji dowodu z warstwą elektroniczną.

Ten trudny projekt udało się doprowadzić do końca, pomimo wieloletnich zaniedbań poprzednich rządów. Obywatele, którzy dziś złożyli wniosek, odbiorą nowe dowody już z warstwą elektroniczną

– poinformował minister Joachim Brudziński.

Zaznaczył, że nowe dowody będą w naturalny sposób zastępowały stare, którym będzie upływał termin ważności.

Zarówno Centrum Personalizacji Dokumentów MSWiA jak i Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych przekazały do MSWiA raporty o uruchomieniu produkcji e-dowodu. W ten weekend zakończył się proces produkcyjnego wdrażania systemów do wydawania dowodów osobistych z warstwą elektroniczną. Wdrożenie, przeprowadzone wspólnie przez PWPW i CPD MSWiA, to element całego procesu produkcyjnego, któremu przewodzi Ministerstwo Cyfryzacji. Otrzymaliśmy potwierdzenie integracji z systemami dostarczanymi przez Centralny Ośrodek Informatyki na potrzeby MC, w wyniku czego Sekretarz Stanu w Ministerstwie Cyfryzacji – Karol Okoński, podjął decyzję o uruchomieniu produkcyjnym e-dowodu.

Realizacja projektu e-dowód to kontynuacja nieudanego projektu pl.ID zapoczątkowanego w 2008 r., którego niezakończenie w terminie groziło koniecznością zwrotu do Unii Europejskiej kwoty blisko 150 milionów złotych. Aby tego uniknąć rząd Prawa i Sprawiedliwości podjął decyzję o kontynuowaniu i ukończeniu tego projektu, czego efektem będzie zaoferowanie obywatelom wielofunkcyjnego i bezpłatnego dokumentu z warstwą elektroniczną. Teraz beneficjent projektu czyli Ministerstwo Cyfryzacji, przystąpi do jego rozliczenia z Komisją Europejską.

Co ważne, osoby, które nie będą chciały korzystać z funkcjonalności warstwy elektronicznej będą mogły wykorzystywać e-dowód tak jak dotychczas używane dokumenty tożsamości.

Źródło i foto MSWiA

[ZT]531[/ZT]

[ZT]527[/ZT]

[ZT]512[/ZT]

(MSWiA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© Radomsko | Prawa zastrzeżone