Zamknij

Referendum, a potem strajk aż do odwołania! Oświata pokaże rogi!

19:46, 04.03.2019 | SpotRadomsko.pl
REKLAMA
Skomentuj
Strajk od 8 kwietnia do odwołania // fot. ZNP // spotradomsko.pl

Związek Nauczycielstwa Polskiego postanowił, że strajk rozpocznie się 8 kwietnia i potrwa do odwołania. Nauczyciele domagają się 1000 zł podwyżki. Nim jednak dojdzie do protestu, w szkołach zostanie przeprowadzone referendum strajkowe, co jest ostatnim etapem rozwiązywania sporów zbiorowych. Pytanie referendalne brzmi: “Czy wobec niespełnienia żądania dotyczącego podwyższenia wynagrodzeń zasadniczych nauczycieli, wychowawców, innych pracowników pedagogicznych i pracowników niebędących nauczycielami o 1000 zł z wyrównaniem od 1 stycznia 2019 roku jesteś za przeprowadzeniem strajku począwszy od 8 kwietnia?” 
Strajk będzie możliwy, gdy w referendum mweźmie udział połowa uprawnionych, a większość odpowie twierdząco.

 

Mobilizacja wśród nauczycieli jest ogromna. 78 proc. wszystkich szkół i placówek weszło w spór zbiorowy (najwięcej w województwie łódzkim, lubelskim i śląskim).

-podkreśla Prezes ZNP Sławomir Broniarz

w czasie strajku nauczyciele nie będą ani uczyć, ani też opiekować się dziećmi. - Zgodnie z ustawą strajkujący nie może być zobowiązany do wykonywania jakiejkolwiek pracy - mówi prezes ZNP.


Jednocześnie Prezes apeluje:

“Nie lękajcie się, robimy to z myślą o uczniach. Dołożymy wszelkich starań, aby strajk nikomu nie zagrażał, ale nie możecie oczekiwać od nas, że ulegniemy tej psychologicznej presji związanej z terminem egzaminów”

W dniach 10-12 kwietnia ma zostać przeprowadzony egzamin gimnazjalny, a 15-17 kwietnia egzamin ósmoklasisty).

[ZT]532[/ZT]

[ZT]475[/ZT]

[ZT]529[/ZT]

(SpotRadomsko.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© Radomsko | Prawa zastrzeżone