Zamknij

Od 4 marca można złożyć wniosek [E-dowody osobiste].

10:16, 17.02.2019 | Foto: MSWiA
REKLAMA
Skomentuj
e-dowód osobisty z warstwą elektroniczną wkrótce trafi do naszych portfeli // spotradomsko.pl

Od dnia 4 marca 2019 r. każda osoba uprawniona do posiadania dowodu osobistego będzie mogła złożyć wniosek o wydanie nowego e-dowodu. E-dowód posiada wszystkie dotychczasowe funkcje dowodu osobistego- potwierdza tożsamość posiadacza oraz jego obywatelstwo oraz uprawnia do przekraczania granic niektórych państw. Dodatkowo, dzięki warstwie elektronicznej, będzie można używać e-dowodu do elektronicznej komunikacji z administracja publiczną i innymi podmiotami.

WAŻNE! Jeśli twój dowód osobisty jest nadal ważny – nie musisz go wymieniać. Zrób to, jeśli będziesz chciał korzystać z udogodnień jakie daje nowy e-dowód.

E-dowód posiada wszystkie dotychczasowe funkcje dowodu osobistego- potwierdza tożsamość posiadacza oraz jego obywatelstwo oraz uprawnia do przekraczania granic niektórych państw.

[ZT]207[/ZT]

 Dodatkowo, dzięki warstwie elektronicznej, będzie można używać e-dowodu do elektronicznej komunikacji z administracja publiczną i innymi podmiotami.

E- dowód umożliwiał będzie:

  • logowanie do portali administracji publicznej (np. ePUAP),
  • elektroniczne podpisywanie dokumentów (podpis osobisty),
  • korzystanie z automatycznych bramek granicznych, np. na lotniskach.

[ZT]501[/ZT]

(Foto: MSWiA )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

Na co to komu Na co to komu

2 0

Juz wiem na co idą nasze podatki . Na różne takie cyfrowe zabawki . Ktoś zarobi przy okazji . Obywatele dojeni na maxa. 10:36, 17.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SzymonSzymon

0 0

Zgadzam się duperele po co to komu żeby tylko inwigilować bardziej a kradną wszyscy na potęgę albo się stołkami zamieniają i doją darmozjady 13:38, 17.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© Radomsko | Prawa zastrzeżone