Starostwo Powiatowe w Radomsku prowadzi zbiórkę darów dla osób poszkodowanych przez ostatnie powodzie. Powódź, która dotknęła tysiące osób, skłoniła lokalne władze do zorganizowania akcji pomocy dla potrzebujących. Starosta powiatu radomszczańskiego, Łukasz Więcek, zaapelował do mieszkańców o zaangażowanie i solidarność z poszkodowanymi.
W swojej wypowiedzi na Facebooku Starosta podkreślił, jak ważne jest niesienie pomocy w trudnych chwilach:
"(...)Tak jak kiedyś mieszkańcy innych miast pomagali nam, my teraz mamy okazję pomóc innym w tym trudnym dla nich czasie. Zbieramy środki czystości, żywność oraz wodę. Chęć włączenia się w akcję można zgłaszać w starostwie w godzinach 07:30-19:30."
Zbiórka obejmuje najpotrzebniejsze artykuły: środki czystości, żywność długoterminową oraz wodę. Dary można przynosić do siedziby starostwa w Radomsku przy ul. Leszka Czarnego 22, gdzie zostaną zebrane, przewiezione i przekazane osobom poszkodowanym przez powódź. Dary można też przynosić do II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku.
Akcja jest odpowiedzią na potrzebę wsparcia społeczności, które znalazły się w krytycznej sytuacji. Organizatorzy mają nadzieję, że mieszkańcy Radomska i okolic okażą serce i włączą się w tę inicjatywę.
[ZT]18541[/ZT]
Przy okazji ostrzegamy i przestrzegamy przed fałszywymi zbiórkami! Zalecenia przygotowało Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości.
W związku z pojawiającymi się informacjami o fałszywych zbiórkach, dotyczących pomocy powodzianom, apelujemy o szczególną ostrożność. Oszuści coraz częściej wykorzystują dramatyczne wydarzenia, aby wyłudzać pieniądze pod pozorem działań charytatywnych.
Co zrobić, aby uniknąć oszustwa:
Pamiętaj!!! Twoja pomoc jest niezwykle cenna, ale warto upewnić się, że trafia do potrzebujących, a nie w ręce oszustów.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz