Zamknij

Sondaż dla wPolityce.pl: Andrzej Duda wygrywa w I turze; frekwencja 35 proc.

12:30, 01.04.2020 | Karol Kostrzewa
Skomentuj PAP
REKLAMA

W sondażu przeprowadzonym na zlecenie portalu ankietowanym zadano pytanie, na kogo zagłosowaliby, gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę.

Oddanie głosu na urzędującego prezydenta Andrzej Dudę zadeklarowało 55 proc. zdecydowanych wyborców. Taki wynik oznacza wygraną w pierwszej turze. Jak podaje portal, w poprzednim, analogicznym badaniu, chęć głosowania na urzędującego prezydenta wyraziło 47 proc. ankietowanych.

Na kandydatkę Koalicji Obywatelskiej Małgorzatę Kidawę-Błońską chce głosować 14 proc. badanych; poprzednio było to 19 proc.

Poparcie dla kandydata PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza wynosi 10 proc. - co oznacza spadek o 1 punkt. Dziennikarz i publicysta Szymon Hołownia może liczyć na 9-procentowe poparcie, co oznacza wzrost o 2 pkt proc. w porównaniu z poprzednim badaniem.

Na kolejnym miejscu znalazł się kandydat Lewicy Robert Biedroń, którego popiera 6 proc. ankietowanych; jak podaje portal, oznacza to spadek o 4 pkt proc.

Kandydata Konfederacji Krzysztofa Bosaka wskazało 5 proc. respondentów, co oznacza spadek o 1 pkt proc. Umieszczony po raz pierwszy w zestawieniu Marek Jakubiak uzyskał 1 proc. poparcia.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI w dniach od 27 do 30 marca 2020 roku. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięły udział 1062 osoby. (PAP)

autor: Karol Kostrzewa

kos/ itm/

(Karol Kostrzewa)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Gość Gość

0 0

Jak jest taki pewny wygranej to niech przesuną wybory. Wychodzić nigdzie Ci nie pozwalają ale na wybory to już można, epidemi nie ma. Żenada 14:14, 01.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz