W ostatnim czasie dwie szkoły podstawowe w powiecie radomszczańskim gościły zespół edukatorów z Mobilnych Laboratoriów Przyszłości. Program edukacyjny, który obejmuje zaawansowane technologie, takie jak drukarki 3D, okulary VR, roboty i sztuczną inteligencję, trafił do placówek edukacyjnych, zachwycając uczniów i nauczycieli.
Pierwszym z miejsc, które miało przyjemność gościć Mobilne Laboratoria Przyszłości, była Publiczna Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Kietlinie. 30 listopada uczniowie przeżyli niezapomniane chwile, biorąc udział w nietypowych warsztatach. Długopisy 3D, drukarki 3D, okulary VR, interaktywny SmartFloor oraz zaawansowane polskie roboty Photon stały się narzędziami, które otworzyły drzwi do fascynującego świata nowoczesnych technologii.
Edukatorzy z ekipy Mobilnych Laboratoriów Przyszłości zadbali nie tylko o techniczne aspekty warsztatów, ale również o to, aby zajęcia były prowadzone w sposób ciekawy i przystępny dla uczniów w różnym wieku.
Zgłosiliśmy chęć udziału w przedsięwzięciu i zaprosiliśmy edukatorów na pokazowe warsztaty, które pozwolą jeszcze lepiej wykorzystywać pomoce, którymi dysponujemy, dzięki programowi „Laboratoria Przyszłości”
– mówi Justyna Broniszewska, dyrektor szkoły w Kietlinie.
Nowoczesny sprzęt edukacyjno-technologiczny ma być wsparciem w jeszcze lepszym odkrywaniu talentów uczniów, a tym samym wspierać rozwój kompetencji przyszłości
– dodaje.
Oznacza to, że uczniowie i nauczyciele są spragnieni wiedzy, chcą się rozwijać w obszarze nowych technologii, a przede wszystkim dążą do jak najlepszego wykorzystania sprzętów zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości
– zauważa edukatorka MLP Aneta Bogdan.
Kolejną szkołą, która do której zawitały MLP była Publiczna Szkoła Podstawowa w Rzejowicach. Warsztaty, które odbyły się 5 grudnia, skierowane były do dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniów klas IV – VII. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z najnowszymi technologiami, takimi jak druk 3D, wirtualna rzeczywistość, roboty i sztuczna inteligencja. Wykorzystanie Gogli VR oraz długopisów 3D sprawiło, że proces nauki staje się nie tylko edukacyjny, ale także fascynujący i angażujący.
Mobilne Laboratoria Przyszłości to inicjatywa, która ma na celu przybliżenie uczniom nowoczesne technologie oraz rozbudzenie ich ciekawości i kreatywności. Dzięki takiemu podejściu edukacyjnemu, szkoły podstawowe w powiecie radomszczańskim stają się miejscem, gdzie nauka staje się przygodą, a tradycyjne metody edukacyjne zostają uzupełnione o nowatorskie rozwiązania. Mobilne Laboratoria Przyszłości nie tylko dostarczają uczniom unikalnych doświadczeń, ale również wpisują się w nurt nowoczesnej edukacji, przygotowując młodych ludzi do wyzwań przyszłości.
_
Mobilne Laboratoria Przyszłości to projekt realizowany we współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki, Instytutu Badań Edukacyjnych, Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz Centrum GovTech.
Źródła informacji i zdjęć:
[ZT]13570[/ZT]
[ZT]13354[/ZT]
[ZT]9735[/ZT]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz