Zamknij

Zagórski: świadomość jest kluczowa w podniesieniu bezpieczeństwa w internecie

17:35, 11.02.2020 | Dorota Stelmaszczyk
REKLAMA
Skomentuj
PAP

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) jest organizowany z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat przekroczył jej granice, angażując państwa z całego świata. Głównym celem DBI jest promowanie bezpiecznego korzystania z sieci przez dzieci i młodzież oraz edukowanie rodziców i nauczycieli w zakresie cyberbezpieczeństwa.

Tegoroczna, 16. edycja akcji, obchodzona jest pod hasłem "Działajmy razem!".

Podczas konferencji z okazji DBI w Warszawie Zagórski wyraził zadowolenie, że "przez tyle lat dyskusja o bezpieczeństwie dzieci w sieci jest prowadzona i staje się coraz bardziej obecna w naszym życiu". Jego zdaniem dzięki temu "wspólnie możemy uświadamiać, jak ważna jest ta kwestia".

"Mam nadzieję, że dzisiejsza konferencja, cały ten tydzień, miesiąc, związany z bezpieczeństwem w internecie, w jakimś stopniu przebije się do świadomości tych osób, na których nam najbardziej zależy w tym procesie, czyli rodziców, wychowawców i samych dzieci" ? przekonywał minister cyfryzacji.

Zagórski wskazywał, że "świadomość jest kluczowa w podniesieniu bezpieczeństwa".

"To bardzo ważne zadanie, kto wie, czy nie najważniejsze dla ministra cyfryzacji, bo bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników w pewnym sensie daje nam możliwość myślenia o internecie i nowoczesnych technologiach w sposób pozytywny" ? mówił Zagórski. Jego zdaniem "jeżeli nie zadbamy o to bezpieczeństwo, to wszystkie wspaniałe możliwości, które tworzy internet, mogą okazać się mało istotne i szkodliwe".

Z kolei prezes fundacji Dajemy Dzieciom Siłę Monika Sajkowska mówiła podczas konferencji DBI, że "internet, jak świat w ogóle, zawsze będzie pełen ryzyk i zagrożeń, ale to nie znaczy, że nic nie możemy z tym zrobić". "Możemy pokazywać najmłodszym ludziom, że nie muszą być na taki świat obojętni, nie muszą godzić się na zło i krzywdę drugiego człowieka" ? przekonywała.
Organizatorem konferencji o DBI w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK i Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę ? realizatorzy unijnego programu "Łącząc Europę" (ang. Connecting Europe Facility ? CEF). Głównym partnerem akcji jest Fundacja Orange. Partnerami tegorocznej edycji są: Facebook Polska i Google Polska. Patronatem honorowym akcję objęli: Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Obywatelskich i Komenda Główna Policji. (PAP)

Autor: Dorota Stelmaszczyk

dst/ joz/

(Dorota Stelmaszczyk)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© Radomsko | Prawa zastrzeżone