Zamknij
REKLAMA

IMiGW ostrzega mieszkańców Radomska i pow. radomszczańskiego przed oblodzeniami

23.18, 22.01.2023 PAP Aktualizacja: 23.27, 22.01.2023
Skomentuj fot: na drogach może być ślisko
REKLAMA

"W Łódzkiem na terenie powiatów sieradzkiego, wieluńskiego i wieruszowskiego prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu, powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna wyniesie około -1 stopień Celsjusza, a przy gruncie około -2 stopnie Celsjusza" - napisano w komunikacie IMiGW.

Ostrzeżenie I stopnia przed oblodzeniami w powiatach: sieradzkim, wieluńskim i wieruszowskim wydał w niedzielę Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Wcześniej informował też o gołoledzi w pow. opoczyńskim, pajęczańskim, radomszczańskim, piotrkowskim i w Piotrkowie Trybunalskim.

[POGODA]1674425922047[/POGODA]

Już wcześniej meteorolodzy ostrzegali przed marznącymi opadami na drogach powiatów: opoczyńskiego, pajęczańskiego, radomszczańskiego, piotrkowskiego i Piotrkowa Trybunalskiego.

Z komunikatu IMGW wynika, że od godz. 15 w niedzielę do godz. 9 w poniedziałek można spodziewać się słabych opadów marznącego deszczu lub mżawki, powodujących gołoledź.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed marznącymi opadami, powodującymi gołoledź w pięciu powiatach woj. łódzkiego: opoczyńskim, pajęczańskim, radomszczańskim, piotrkowskim i w Piotrkowie Trybunalskim wydał w niedzielę Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Z komunikatu IMGW wynika, że od godz. 15 w niedzielę do godz. 9 w poniedziałek można spodziewać się słabych opadów marznącego deszczu lub mżawki, powodujących gołoledź.

W woj. łódzkim trudne warunki i śliskość można będzie napotkać na drogach powiatów: opoczyńskiego, pajęczańskiego, radomszczańskiego, piotrkowskiego i Piotrkowa Trybunalskiego. Prawdopodobieństwo wystąpienia opisanych zjawisk pogodowych oceniono na 80 proc.

Prawdopodobieństwo wystąpienia opisanych zjawisk pogodowych oceniono na 80 proc. Mają one występować aż do godz. 9 w poniedziałek.

(PAP)

Autorka: Agnieszka Grzelak-Michałowska

agm/ ktl/

(PAP)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%