Zamknij

Fundacja Orlen: aktywnie wspieramy rozwój lokalnych społeczności

20:20, 07.10.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

"PKN Orlen jako lider branży i odpowiedzialny pracodawca bardzo mocno wspiera lokalne społeczności. Od lat jesteśmy blisko tych wszystkich, którzy chcą zmieniać swoje miejsce na Ziemi. Jako lider branży zachęcamy do działania wszystkich tych, którzy mają pomysł i energię, żeby rozwijać swoje środowisko. Chcemy docierać z naszym wsparciem szczególnie tam, gdzie jest ono naprawdę potrzebne, dlatego jestem dumny, że dzięki prowadzonemu przez Fundację Orlen programowi +Moje miejsce na Ziemi+ możemy wspólnie z mieszkańcami zmieniać, ulepszać i unowocześniać ich "małe ojczyzny" oraz dbać o rozwijanie wrażliwości społecznej" - powiedział Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

W tegorocznej, czwartej edycji programu Moje miejsce na Ziemi, Fundacja Orlen wsparła 185 organizacji. Dzięki dofinansowaniu powstaną m.in. mobilne biblioteki, warsztaty ekologiczne i zero waste, zielone klasy oraz zajęcia sportowe dla seniorów - poinformowała w czwartek Fundacja Orlen.

"Moje miejsce na Ziemi" jest największym programem grantowym Fundacji Orlen, którego beneficjentami mogą być stowarzyszenia, instytucje kultury i sportu, szkoły, przedszkola, koła gospodyń wiejskich i inne organizacje z całej Polski. Fundacja zachęca do udziału w nim każdego, kto troszczy się o środowisko w którym mieszka i ma pomysł jak je rozwijać. W informacji Fundacja Orlen podkreśliła, że wiele inicjatyw ma szansę zaistnieć dzięki lokalnym liderom społeczności, którzy angażują się w poprawę jakości życia wspólnoty. Gala podsumowująca IV edycję programu "Moje miejsce na Ziemi" odbyła się 6 października w Muzeum Śląskim w Katowicach - w tym roku najwięcej grantów na projekty otrzymało właśnie województwo śląskie.

"Zainteresowanie naszym programem nie maleje, a zgłaszane projekty są zawsze wartościowe. Cieszymy się, że zwłaszcza te najmniejsze wspólnoty, tak chętnie pracują nad zmianami, które pozytywnie wpływają na całą lokalną społeczność. Chcemy wspierać inicjatywy, które integrują sąsiadów oraz okolicznych mieszkańców i mogą być inspiracją i zachętą do podjęcia kolejnych ważnych działań w swoim otoczeniu. Pragniemy pomagać tym społecznościom i wierzymy, że jako Fundacja możemy realnie wspierać pozytywne zmiany" - podkreśliła Prezes Fundacji ORLEN Katarzyna Różycka.

W informacji przypomniano, że tegoroczna edycja programu zachęcała wnioskujących do pochylenia się nad lokalnymi potrzebami ekologicznymi i takie projekty były wyżej punktowane, a o wsparcie ubiegały się organizacje z całej Polski. Dodano, że wśród zgłoszonych do programu pomysłów na aktywizację mieszkańców wiele dotyczyło zielonej energii, zrównoważonego gospodarowania odpadami czy nie marnowania żywności.

Program "Moje miejsce na Ziemi" powstał w 2018 roku. Dzięki niemu dotychczas pomoc finansową otrzymało 1085 organizacji. Fundacja Orlen w tym roku obchodzi swój jubileusz 20-lecia istnienia. W tym czasie udało się pomóc wielu potrzebującym. Fundacja od początku swojej działalności pomaga podopiecznym Rodzinnych Domów Dziecka, a poprzez program Orlen dla Strażaków wspiera też Straż Pożarną. (PAP)

autor: Radosław Jankiewicz

rkj/ drag/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%