Zamknij

Ugody z frankowiczami nie wypaliły. Co można zrobić z kredytem?

00:00, 20.07.2022 artykuł sponsorowany

Proces sądowy z bankiem przeraża nawet tych frankowiczów, którzy już zdołali złożyć pozew do sądu. Wiemy już, że ugody z frankowiczami nie osiągnęły oczekiwanego efektu, a problemy z kredytami frankowymi nadal występują, z tą jednak różnicą, że Państwo nie jest już zainteresowane losami tej grupy kredytobiorców. Czy w obliczu niekorzystnych propozycji ugodowych frankowicze mają inne wyjście, niż pozew frankowy przeciwko bankom?

  • Według danych KNF ponad 15 tys. spraw zakończyło się podpisaniem ugody na przestrzeni od października do maja 2022 roku
  • Lwia część propozycji ugodowych skierowana została do frankowiczów, którzy nie pozwali swoich banków, co oznacza, że tym samym każda ugoda to mniejsza ilość pozwów frankowych przeciwko bankom
  • W dalszym ciągu w perspektywie ilości kredytów frankowych na rynku bardzo mała część ugód została zawarta
  • Proces sądowy nadal pozostaje najkorzystniejszym rozwiązaniem problemu frankowego dla kredytobiorców

Ugody z frankowiczami nie spełniły oczekiwań 

Frankowicze stanowią bardzo liczną grupę kredytobiorców, mimo tego, że ogromna część tej grupy uzyskała unieważnienie swojej umowy kredytowej. Choć zobowiązania spłacane są przez nich bez większych problemów, to jak podkreślają eksperci Kancelarii Frejowski CHF, zdarzają się sytuacje, że bank wypowiada klientom umowę kredytu przez zwlekanie ze spłatą na czas. Zapewne nie dzieje się to intencjonalnie, nie każdego frankowicza w obecnej sytuacji stać na płacenie coraz wyższych rat. 

Ugody z frankowiczami – z deszczu pod rynnę

Ugody frankowe proponowane przez banki nie wiążą się z realną pomocą i rozwiązaniem, które zakończy problem frankowiczów. Niestety, szkopuł tkwi w tym, że kredyt frankowy ulega przekształceniu na kredyt złotówkowy, który jak wiemy również złotówkowiczom spędza sen z powiek po podniesieniu stóp procentowych. Wskaźnik referencyjny WIBOR, który obecny jest w umowach o kredyt hipoteczny w złotówkach skutecznie wykańcza portfele kredytobiorców, niekoniecznie rezonując z walką o zwalczenie inflacji. 

Zawrzeć ugodę czy pozwać bank?

Kancelaria frankowa Piotrków Trybunalski twierdzi, że wielu klientów przed wejściem na drogę sądową ze swoim bankiem rozważało zawarcie ugody. Decyzja o podjęciu kroków prawnych przeciwko bankowi powodowana była w dużej mierze bardzo niekorzystną propozycją ugody. 

Coraz więcej frankowiczów decyduje się na pozew, bowiem jest to dotychczas jedyna i sprawdzona droga do zakończenia relacji z bankiem, która przynosi jednostronne korzyści instytucji finansowej, a frankowiczów wykańcza powolną, naturalną śmiercią. Orzecznictwo w sprawach frankowych jest na tyle ugruntowane, że nawet najbardziej ostrożni frankowicze słysząc o 95 proc. wygranych sprawach na rzecz kredytobiorców, nie obawiają się złożyć pozwu i poczekać na sprawiedliwe rozstrzygnięcie i rozliczenie się z bankiem. 

Skontaktuj się z Kancelarią Frejowski CHF, która prowadzi z powodzeniem sprawy frankowe na terenie całej Polski i dowiedz się, jak pozbyć się toksycznego kredytu!

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%