Zamknij

Facebook zablokował Twoje konto? Usunął dodany wpis? Odwołaj się

11:19, 13.01.2019 | SpotRadomsko.pl
Skomentuj
https://obywatel.gov.pl/dokumenty-i-dane-osobowe/odwolaj-sie-od-decyzji-portalu

Ministerstwo Cyfryzacji podpisało z Facebookiem porozumienie, na mocy którego użytkownicy portalu społecznościowego będą mogli się odwołać w przypadku kiedy administratorzy Facebooka zablokują konto, uznając publikowane treści za niezgodne z regulaminem serwisu.

Polska jest pierwszym krajem, w którym Facebook daje taką możliwość. Odwołać można się na przykład, jeżeli zdjęcie naszego dziecka zostanie uznane za treści pedofilskie. Ponownie będą weryfikowane treści zablokowane z powodu "mowy nienawiści", tzw. "fake news" oraz propagowania przemocy.

Możesz odwołać się od decyzji portalu społecznościowego, który zablokował Twoje konto // spotradomsko.pl

Portal społecznościowy zablokował twoje konto lub usunął wpisy na profilu, a twoja reklamacja nie poskutkowała? Jeśli nie zgadzasz się z decyzją portalu, zgłoś to przez internet — pomożemy ci złożyć odwołanie. Sprawdź, jak to zrobić.

- czytamy na stronie obywatel.gov.pl

Z “Punktu kontaktowego” można skorzystać, jeśli usunięte treści, profile lub strony będą się mieścić w jednej z kategorii wymienionych w specjalnym formularzu opracowanym przez Ministerstwo Cyfryzacji. Warunek drugi – użytkownik powinien się wcześniej odwołać do Facebooka od decyzji o ich usunięciu profilu czy treści, a Facebook odrzuci to odwołanie lub nie odpowie na nie w ciągu 72 godzin.

Więcej o usłudze można przeczytać na stronie OBYWATEL.GOV.PL

(SpotRadomsko.pl)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© Radomsko | Prawa zastrzeżone