Zamknij

Nareszcie w Radomsku❗️❗️ Trening EMS - innowacje zamiast siłowni?

11:00, 09.01.2019 | Impuls Radomsko
Skomentuj
Impuls Radomsko - trening 20 minut wreszcie dostępny w naszym mieście. //impulsradomsko.pl

1.Co to jest EMS

Trening EMS jest to połączenie treningu personalnego z EMS (Electrical Muscle Stimulation, czyli stymulacją elektryczną mięśni), które pomaga w ciągu 20 minut osiągnąć efekty wypracowywane na siłowni przez 2-3 godziny.

Trener nadzorujący ćwiczenia jest w stanie kontrolować pracę mięśni każdej partii ciała osobno i skracać drogę do postawionego celu. Ponadto jest to praca 10 partii ciała jednocześnie (pośrednio ponad 20).

Polega on na założeniu specjalnego stroju - kamizelki z wbudowanymi elektrodami, które pomagają mózgowi wysyłać impulsy do mięśni. Dzięki temu mięśnie pracują prawie tak samo jak podczas zwykłego treningu, jednak impulsy przesyłane są z większą skutecznością. Za sprawą nowoczesnej technologii EMS staje się on łatwiejszy, krótszy i maksymalnie efektywny.

  • Czy jest to bezpieczne?

Trening jest w pełni bezpieczny. Elektryczna stymulacja mięśni została wykorzystana przez kręgarzy, lekarzy i osteopatów od dziesięcioleci, ale dopiero od niedawna zaczęto ją wykorzystywać w treningu personalnym. Urządzenie używa prądu elektrycznego o bardzo niskim napięciu, zgodne z dyrektywą UE.

Nadmienię, iż trening ten ma wszechstronne zastosowanie, może być stosowany gdy schorzenia wykluczają ćwiczenia klasycznymi metodami, po urazach, przy utracie napięcia mięśniowego, zapaleniu ścięgien, przykurczach oraz do wzmocnienia mięśni dna miednicy.

 

  • Czy trening jest bolesny?

Absolutnie. Mięśnie rozpoczynają pracę zgodnie z profesjonalnymi ustawieniami elektrostymulatora. Impulsy wytwarzane podczas treningu są wysokiej jakości (zapewniając bezpieczeństwo, komfort i wydajność), mają takie parametry, jak impulsy generowane przez ludzki mózg, więc są całkowicie nieszkodliwe oraz – co bardzo ważne – bezbolesne.

 

  • Kto i w jakim wieku może ćwiczyć??

Według badań trening EMS zwiększa siłę o 30% i wytrzymałość aż o 108% w 6 tygodni. Jest skalowalny, co oznacza, że nadaje się i dla sportowców, i dla amatorów.Efektywność metody EMS cenią sobie największe gwiazdy sportu (m.in. piłkarze Realu Madryt, bracia Klitschko, Usain Bolt), NASA czy armia USA. Również gwiazdy, aktorzy i sportowcy w Polsce doceniają tę formę ćwiczeń.

Minimalny wiek korzystania z EMS to 18 lat, górnego limitu wieku nie ma.

 

  • Czy mogą ćwiczyć osoby otyłe?

Oczywiście. W ofercie posiadamy różne rozmiary kamizelek, które dopasowują się do sylwetki, zapewniając komfort i wygodę podczas ćwiczeń. Co ważne, ćwiczenia nie obciążają stawów. Dodatkowo dzięki redukcji masy ciała zapobiega chorobom, opóźnia powikłania, poprawia krążenie, przyspiesza przemianę materii. Efekty będą spektakularne przy jednoczesnym zastosowaniu diety.

 

2.Po jakim czasie można dostrzec widoczną różnicę?

Już po pierwszej sesji treningowej odczuwalne są efekty. Widoczny sukces, taki jak lepsza postawa zwykle dostosowuje się w ciągu kilku sesji treningowych. Utrata masy ciała, wzrost siły i poprawa wyglądu skóry będą trwale mierzalne lub widoczne w ciągu czterech do sześciu tygodni - oczywiście zawsze zależy od kondycji fizycznej i nawyków żywieniowych.

AQ8 System to urządzenie elektroniczne, które zostało zaprojektowane i wyprodukowane dla kulturystyki, modelowania sylwetki, regeneracji i poprawy mięśni całego ciała. Dzięki systematycznym treningom jesteśmy w stanie zredukować bóle kręgosłupa, cellulit, ujędrnić skórę, schudnąć, wyrzeźbić ciało zwiększając masę mięśniową a dzięki temu poprawić kondycję i samopoczucie. To dla nas największa nagroda
 

3.Czy trening EMS można łączyć z treningiem na siłowni, żeby osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty w krótkim czasie?

EMS trwa jedynie 20 minut i może być wykonywany nawet raz w tygodniu. Optymalnym rozwiązaniem są jednak treningi 2 razy w tygodniu, z co najmniej 3 dniową przerwą. Sportowcy stosują trening EMS jako uzupełnienie dla tradycyjnego treningu. Dzięki metodzie EMS zwiększają przyrost masy mięśniowej, a tym samym zwiększają również wytrzymałość. Prowadzi to do poprawy samopoczucia, zmniejszenia stresu oraz dzięki temu zwiększenia libido.4.Ile kalorii spala się w ciągu 20 minut?

Przypomnę jeszcze, że 20 minut EMS zastępuje czasowo ok. 90 minut treningu na siłowni, natomiast praca wykonana podczas treningu to 2-3 godziny na siłowni. Podczas ćwiczeń na tradycyjnej siłowni możemy spalić do 500 kcal, natomiast trening EMS Trening EMS pobudza średnio 300 razy więcej skurczów mięśni niż trening konwencjonalny i pozwala spalić do 1200 kcal, dzięki czemu osiągnięcie efektów zbliżonych do wielogodzinnej pracy na siłowni następuje trzy razy szybciej, dodatkowo bez obciążania stawów. Jest to spowodowane pracą wszystkich grup mięśniowych jednocześnie. Ponadto stymuluje wybrane grupy mięśni (które nie byłyby aktywowane podczas żadnego innego treningu), wzmacnia mięśnie wzdłuż kręgosłupa, co łagodzi problemy związane z bólem pleców, poprawia postawę.

 

5. Czy i jeśli tak to jakie są przeciwwskazania dotyczące treningu EMS?

Jak w każdej dziedzinie i tu istnieją przeciwwskazania. Z treningów EMS nie mogą korzystać ciężarne, osoby chorujące na padaczkę, z rozrusznikami serca, defibrylatorami lub innymi implantami metalicznymi czy urządzeniami elektronicznymi, chorobami skóry, zapaleniem skóry, podrażnieniem, otwartymi ranami, oparzeniami, owrzodzeniami lub poważnymi uszkodzeniami skóry w bezpośrednim kontakcie z elektrodami, krytycznym niedokrwieniem kończyn dolnych oraz z nowotworami.

Oczywiście w razie wątpliwości zalecamy kontakt z lekarzem.


Impuls EMS Studio
ul. Krakowska 135
97-500 Radomsko

tel. 514 031 813


www.impulsradomsko.pl
 

 

(Impuls Radomsko)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© Radomsko | Prawa zastrzeżone