Zamknij

PSH Lewiatan powołała do życia Fundację.

18:06, 20.11.2020 | Igers Crowd
Skomentuj Materiały Prasowe
  • 17 września br. wpisem do KRS, rozpoczęła działalność „Fundacja PSH Lewiatan. Blisko Twoich potrzeb”
  • 20 listopada br. rusza pierwsza akcja pod jej auspicjami "Wspieram Lokalne" na Mazowszu
  • Równocześnie przez tydzień, od 23 - 28 listopada br. w całej Polsce organizowana jest świąteczna zbiórka żywności, w partnerstwie z Federacją Polskich Banków Żywności

Wspieranie lokalnych inicjatyw w kluczowych dla ich mieszkańców obszarach to cel, jaki stawia przed sobą Fundacja PSH Lewiatan. Blisko Twoich potrzeb, która powstała z inspiracji zrzeszonych w sieci Lewiatan przedsiębiorców i Zarządu spółki. Prezesem Fundacji została Katarzyna Długa, od jedenastu lat związana z Lewiatanem.

 

- W DNA Lewiatana poza działalnością biznesową wpisana jest pomoc i wrażliwość na problemy i potrzeby lokalnej społeczności. W myśl zasady, że razem możemy więcej, jako Lewiatan regularnie wykorzystujemy nasze możliwości, by udzielać wsparcia potrzebującym. Jesteśmy dumni z faktu, że nasi Franczyzobiorcy to nie tylko prawdziwi przedsiębiorcy, ale też bliscy i zaufani sąsiedzi klientów Lewiatana, zaangażowani w istotne dla nich sprawy. To ich otwartość oraz chęć niesienia pomocy innym zainspirowała nas do powołania Fundacji. – mówi Robert Rękas, Prezes Zarządu Lewiatan Holding S.A.

 

Efekt synergii 

Fundacja jest katalizatorem inicjatyw społecznych i edukacyjnych. Pełni rolę drogowskazu, który wyznacza przedsiębiorcom skupionym w sieci Lewiatan sprawdzone rozwiązania i drogi do ich realizacji. W statucie Fundacji zapisano szereg działań pomocowych dla osób, które w danej społeczności wsparcia potrzebują.

 

- Jestem dumna, że już 20 listopada br., po niespełna dwóch miesiącach od rejestracji Fundacja PSH Lewiatan. Blisko Twoich potrzeb inicjuje dwie zbiórki społeczne. Pierwszą lokalną, którą koordynuje spółka Lewiatan Mazowsze, drugą ogólnopolską wspieraną przez spółki regionalne sieci. Pomoc organizowana na Mazowszu to kolejna akcja wspierająca szpitale. Projekt ogólnopolski to świąteczna zbiórka żywności prowadzona we współpracy z Federacją Polskich Banków Żywności. – mówi Katarzyna Długa, Prezes Fundacji.

 

Wsparcie dla mazowieckich szpitali 

Inauguracyjną akcją Fundacji PSH Lewiatan. Blisko Twoich Potrzeb jest pomoc mazowieckim medykom. Ten projekt to definicja zasady 3W jakimi kieruje się Lewiatan, czyli: współtworzenie, współdecydowanie i współodpowiedzialność. „Wspieram lokalne” to oddolna inicjatywa Pana Tomasza Phana, franczyzobiorcy Lewiatana. „Wspieram lokalne” ściśle koresponduje z ideą i DNA marki. Pomysł przedsiębiorcy zyskał wsparcie organizacyjne Fundacji. Do szpitali w Warszawie i okolicach tafią potrzebne środki higieniczne, chemia osobista oraz napoje. W akcję zaangażowało się ponad 60 sklepów sieci Lewiatan i ponad 150 pracowników z terenu Lewiatan Mazowsze.

 

- Dostrzegamy ogromne potrzeby personelu lokalnych szpitali, wynikające z?pandemii koronawirusa i nie pozostajemy na nie obojętni. 20 listopada rozpoczynamy zbiórkę środków higienicznych oraz napoi. Ten asortyment nie jest przypadkowy, rozmawialiśmy z pracownikami szpitali pytając ich o to, czego najbardziej im brakuje. Zawsze wskazywali na środki ochrony osobistej, papierowe chusteczki, ręczniki i wodę do picia w każdej ilości. Zbiórkę będziemy prowadzili przez dwa tygodnie, do 5 grudnia włącznie. – mówi Waldemar Mirocha, członek zarządu i koordynator akcji w spółce Lewiatan Mazowsze.

 

„Wspieram lokalne” na Mazowszu to pilotaż programu, który będzie realizowany przez franczyzobiorcóww całej Polsce. Fundacja PSH Lewiatan. Bliżej Twoich potrzeb stworzyła ramy programu, opracowała wymaganą przepisami prawa dokumentację oraz materiały promocyjne. Wybór celów pomocowych i ich realizacja leży w gestii franczyzobiorców i Spółek Regionalnych.

Ogólnopolska zbiórka żywności 

Pierwszą ogólnopolską akcją Fundacji Lewiatana jest zbiórka żywności prowadzona we współpracy z Federacją Polskich Banków Żywności. Przez tydzień, od poniedziałku 23 listopada do soboty 28 listopada, w wybranych sklepach sieci Lewiatan w całej Polsce, będzie prowadzona akcja Świątecznej Zbiórki Żywności. Akcją objętych jest blisko 400 sklepów sieci Lewiatan w całej Polsce. 

- Cieszymy się, że wspólnie z Fundacją Lewiatana będziemy zbierać żywność dla potrzebujących. Od ponad 20 lat zachęcamy Polaków do tego, by w prosty i sprawdzony sposób pomagali w tak szczególnym okresie, jakim są Święta. Wystarczy, że od poniedziałku do piątku, podczas zakupów w sklepie spożywczym Lewiatan kupimy kilka produktów więcej i przekażemy do specjalnie oznakowanych koszy. Najbardziej potrzebne są artykuły z długim terminem ważności: mąka, kasza, makaron, olej, ale też przetwory, bakalie i słodycze. Każdy z nas może pomóc i zapełnić wigilijne stoły najuboższych. - mówi Dorota Jezierska, Wiceprezeska Federacji Polskich Banków Żywności

W Polsce według aktualnych danych około 1,6 mln osób żyje w skrajnym ubóstwie[1]. To właśnie z myślą, o tych osobach od ponad 20 lat organizowana jest Świąteczna Zbiórka Żywności. W zeszłym roku w okresie Bożego Narodzenia w Polsce udało się zgromadzić ponad 780 ton żywności.  

- Nasza Fundacja dołączyła do ogólnopolskiej akcji Banków Żywności, ponieważ to sprawdzony partner, który każdego roku dba o posiłki dla tysięcy najuboższych. Pomoc jest ważna zawsze, ale ten rok jest wyjątkowy trudny. Dlatego każdy gest, nawet najdrobniejszy, ma znaczenie.  – dodaje Katarzyna Długa, Prezes Fundacji Lewiatan Blisko Twoich Potrzeb. 

Jeszcze w tym roku Fundacja Polskiej Sieci Handlowej Lewiatan. Bliżej Twoich Potrzeb przeprowadzi ogólnopolski projekt wsparcia szpitali, o czym będzie informować już wkrótce.  

_

[1] Raport “Poverty Watch 2020” EAPN Polska cytowany za Gazeta Prawna, Ubóstwo w Polsce, 05.10.2020

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%