Zamknij

Sprawca tragicznego wypadku pod Radomskiem schwytany przez policję. To 25-latek…

08:16, 07.05.2022 | KPP Radomsko
Skomentuj fot: Komenda Powiatowa Policji w Radomsku - zatrzymany 25- latek z gminy Żytno
REKLAMA

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który śmiertelnie potrącił 16-latka oraz spowodował obrażenia ciała u 36-letniej kobiety. Sprawca tragedii nie udzielił pomocy ofiarom i uciekł z miejsca zdarzenia. Na wniosek Prokuratora 25-letni mieszkaniec gminy Żytno (powiat radomszczański) został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

ŚMIERTELNY WYPADEK

2 maja 2022 roku o godzinie 23.30 w miejscowości Pukarzów w gminie Żytno (powiat radomszczański) kierujący samochodem osobowym zjechał na przeciwny pas ruchu i potrącił dwie osoby idące prawidłową stroną jezdni.

Kierowca tego pojazdu nie zatrzymał się, uciekł z miejsca wypadku. Niestety 16-letni pieszy, następnego dnia zmarł na skutek odniesionych obrażeń ciała. Idąca z nim 36-latka po krótkim pobycie w szpitalu wróciła do domu.

Policjanci, początkowo mieli bardzo mało informacji, dlatego poprosili  o pomoc w ustaleniu sprawcy tego zdarzenia.

Za pośrednictwem różnych mediów, portali informacja ta była szeroko rozpowszechniana za co policja wszystkim zaangażowanym dziękuje.

Nasz apel na Facebooku udostępniło ponad tysiąc osób, dzięki czemu zasięg organiczny posta przekroczył ponad 100 tysięcy osób.


Mundurowi sprawdzali każdy sygnał jaki otrzymywali.

Dzięki swojej dociekliwości i determinacji ustalali kolejne szczegóły. W rezultacie działania mundurowych doprowadziły do zatrzymania podejrzewanego o doprowadzenie do tego wypadku.

[ZT]8728[/ZT]


NIEUDZIELENIE POMOCY

25-letni mieszkaniec gminy Żytno do policyjnego aresztu trafił 5 maja wieczorem. Funkcjonariusze zabezpieczyli auto biorące udział w zdarzeniu oraz uszkodzone elementy nadwozia, które już zostały wymienione. Zebrany dotychczas materiał dowodowy pozwolił aby prokurator nadzorujący postępowanie wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie 25-latka. 6 maja decyzją sądu sprawca wypadku został tymczasowo aresztowany.

Za spowodowanie wypadku drogowego śmiertelnego i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

Kierowco pamiętaj ! Ucieczka z miejsca wypadku to nie jest sposób na uniknięcie odpowiedzialności. Osoba, która ucieka automatycznie traktowana jest tak, jakby spowodowała wypadek pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Kary dla uciekinierów są znacznie surowsze. Od lat obowiązują przepisy, które tak samo traktują kierowców, którzy zbiegli z miejsca wypadku, jak tych, którzy spowodowali wypadek w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków.

[ZT]8713[/ZT]

UCIECZKA Z MIEJSCA ZDARZENIA

Policja przypominamy, że zgodnie obowiązującymi przepisami, w razie uczestniczenia w wypadku drogowym sprawca jest obowiązany:

zatrzymać pojazd, nie powodując przy tym zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, przedsięwziąć odpowiednie środki w celu zapewnienia bezpieczeństwa ruchu w miejscu wypadku, niezwłocznie usunąć pojazd z miejsca wypadku, aby nie powodował zagrożenia lub tamowania ruchu, jeżeli nie ma zabitego lub rannego, podać swoje dane personalne, dane personalne właściciela lub posiadacza pojazdu oraz dane dotyczące zakładu ubezpieczeń, z którym zawarta jest umowa obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, na żądanie osoby uczestniczącej w wypadku.

Jeżeli w wypadku jest zabity lub ranny, kierujący pojazdem jest obowiązany: udzielić niezbędnej pomocy ofiarom wypadku oraz wezwać zespół ratownictwa medycznego i Policję, nie podejmować czynności, które mogłyby utrudnić ustalenie przebiegu wypadku, pozostać na miejscu wypadku, a jeżeli wezwanie zespołu ratownictwa medycznego lub Policji wymaga oddalenia się - niezwłocznie powrócić na to miejsce!

nadkom. Aneta Wlazłowska

KPP Radomsko

[ALERT]1651904030620[/ALERT]

 

(KPP Radomsko)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%