Zamknij

ŚLISKI CZWARTEK w powiecie radomszczańskim: TRZY WYPADKI i tym razem na trzeźwo.

17:07, 13.01.2022 | KPP Radomsko
Skomentuj fot: KPP Radomsko/ OSP KSRG Kobiele Wielkie
REKLAMA

Nadmierna prędkość w połączeniu ze śliską nawierzchnią dość często powoduje nieprzyjemne w skutkach zdarzenia. Każdego roku, zimą kierowcy mierzą się z trudnościami jakie niesie ze sobą aura. Oblodzona nawierzchnia, brak ostrożności oraz brak przewidywania a także prędkość niedostosowana do warunków drogowych są przyczynami wypadków i kolizji drogowych.

W czwartek, 13 stycznia 2022 roku kierujący pojazdami na terenie powiatu radomszczańskiego musieli zmierzyć się ze śliską nawierzchnią. O tym, jak szybko traci się kontrolę nad pojazdem przekonała się 37-letnia mieszkanka powiatu piotrkowskiego. Kierująca toyotą, jadąc od Gorzędowa (w powiecie piotrkowskim) do Kamieńska (w powiecie radomszczańskim) przez Barczkowice w gminie Kamieńsk nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i na oblodzonej jezdni straciła panowanie nad osobówką. Zjechała na lewe pobocze, po czym uderzyła w przydrożne drzewo. Kobieta trafiła do szpitala. Policjanci nałożyli na kierującą toyotą 1500 złotych mandatu karnego.   
fot: wypadek pod Radomskiem

Także w czwartek trzynastego stycznia około 9 rano w Korytnie (gminie Masłowice) doszło do wypadku drogowego

W wyniku nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu zderzyły się dwa pojazdy.Kierujący pojazdem AIXAM 400, 53-letni mieszkanie powiatu radomszczańskiego, jadąc od miejscowości Kalinki w kierunku Masłowic, na skrzyżowaniu dróg nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu fiatem punto 45-letniemu mieszkańcowi powiatowi poddębickiego.Pasażerka samochodu AIXAM została ranna.

Także dziś, w podobnej dnia porze, na drodze pomiędzy Karsami a Przyborowem w gminie Kobiele Wielkie (powiat radomszczański) doszło do dachowania pojazdu. Kierująca osobówką kobieta nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze (na asfalcie). Straciła panowanie nad pojazdem dzięki czemu samochód dachował.

fot: 13 stycznia 2022

Zima to czas, kiedy sposób jazdy wymaga od kierowców większej ostrożności i wzmożonej koncentracji. Śliska nawierzchnia, opady deszczu i śniegu, oblodzona jezdnia wymagają od każdego kierowcy większych umiejętności. W takich warunkach spada widoczność, droga hamowania znacznie się wydłuża, a manewrowanie pojazdem jest utrudnione. Konsekwencje błędów za kierownica mogą być tragiczne, dlatego konieczne jest dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

- nadkom. Aneta Wlazłowska KPP Radomsko

[ALERT]1642091144622[/ALERT]

 

(KPP Radomsko)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%