Zamknij

Powiat radomszczański: złodziej miał wyjątkowo dużo pecha, a może to karma?

08:08, 05.11.2021 | .
Skomentuj fot: KPP Radomsko
REKLAMA

Popołudniu, 2 listopada 2021 roku dyżurny otrzymał zgłoszenie od mężczyzny, który twierdził że w jego domu jest złodziej. Informacja ta natychmiast trafiła do patroli pełniących służbę. Kilka minut po zgłoszeniu mężczyzna, który próbował okraść 27-letniego mieszkańca gminy Gidle został zatrzymany przez dzielnicowego.

Mundurowi ustalili, że pokrzywdzony tego dnia przyszedł wcześniej z pracy. Kiedy wszedł do budynku zobaczył nieznanego mu mężczyznę śpiącego na jego łóżku. Ponadto piła spalinowa, klucze nasadowe, szlifierka i inne przedmioty były przygotowane do wyniesienia z posesji. Mieszkaniec gminy Gidle po wykonanym do dyżurnego policji telefonie próbował przytrzymać złodzieja.

Jednak ten wyrwał się pokrzywdzonemu i zaczął uciekać na rowerze. Sprawca miał wyjątkowego pecha ponieważ pełniący w tym rejonie służbę dzielnicowy szybko dostrzegł opisanego przez zgłaszającego przestępcę.

Funkcjonariusz zatrzymał 38-letniego mieszkańca powiatu częstochowskiego, który trafił do policyjnej celi.

Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie 2,5 promila alkoholu. Podczas wykonywania oględzin miejsca zdarzenia okazało się, że złodziej przygotował do wyniesienia z posesji swój łup ale skuszony sytuacją wypił trochę alkoholu (należącego również do pokrzywdzonego).

Następnie założył na siebie kurtkę ofiary i zasnął na jego łóżku. Mężczyzna w czasie przesłuchania nie potrafił logicznie wytłumaczyć swojego zachowania.

3 listopada śledczy przedstawili mu zarzut usiłowania kradzieży, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.   

nadkom. Aneta Wlazłowska / KPP Radomsko

[ALERT]1636096149283[/ALERT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%