Zamknij
REKLAMA

W gminie Gomunice k/Radomska: pijany, mercedesem w ciężarówkę ...

11:07, 05.02.2019 | Komenda Powiatowa Policji w Radomsku
REKLAMA
Skomentuj
fot: KPP w Radomsku

Komenda Powiatowa Policji w Radomsku informuje o zdarzeniu, do którego doszło w poniedziałkowy wieczór w gminie Gomunice na wysokości Słostowic. Kierujący pod wpływem alkoholu wjechał w ciężarówkę samochodem marki mercedes.

33- letni mieszkaniec Tuszyna kierujący osobowym mercedesem wjechał w naczepę ciężarówki. Na szczęście jego obrażenia ciała były niewielkie. Po nocnym pobycie w szpitalu został przewieziony do komendy, gdzie policjanci postawili mu zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania zdarzenia drogowego.

fot: KPP w Radomsku // Plaga nietrzeźwych kierowców w Polsce. Mieszkaniec Tuszyna wjechał w ciężarówkę // spotradomsko.pl #wypadek #nasygnale #alert #radomsko #policja

Do zdarzenia doszło 4 lutego 2019 roku, po godzinie 19.00 na drodze K-1, w pobliżu miejscowości Słostowice. Policjanci na miejscu zdarzenia ustalili, że 33- letni kierowca mercedesa jadąc w kierunku Częstochowy nie zauważył jadącej przed nim ciężarówki i uderzył w tył naczepy. Badanie stanu trzeźwości kierowcy osobówki wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Dodatkowo, została od niego pobrana krew do badań. Natomiast kierowca ciężarowego ranaulta był trzeźwy. Mundurowi na miejscu dowiedzieli się też, że właścicielem mercedesa jest kolega 33- latka, który pracuje poza granicami Polski a on jedynie użytkuje pojazd w razie potrzeby. Zgodnie z zaleceniami lekarza pijany kierowca pozostał na obserwacji w radomszczańskim szpitalu, gdzie nadzór nad nim sprawowali policjanci. 5 lutego został przewieziony do komendy, gdzie podczas przesłuchania nie potrafił wytłumaczyć logicznie swojego zachowania.

Policjant wykonujący czynności w postępowaniu ustalił, że pięć lat temu sąd orzekł wobec 33 – latka zakaz kierowania pojazdami na 3 lata. Jak sam stwierdził, "historia lubi się powtarzać". Tym razem również za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za takie zachowanie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz kierowania pojazdami. Dodatkowo sprawca będzie zobligowany do naprawienia wyrządzonej w mieniu szkody.

[ZT]470[/ZT]

[ZT]466[/ZT]

[ZT]465[/ZT]

[ZT]207[/ZT]

[ZT]439[/ZT]

(Komenda Powiatowa Policji w Radomsku)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© Radomsko | Prawa zastrzeżone