Zamknij

Śląskie: 26 chorych na COVID-19 przetransportowano karetkami do innych województw

10:09, 02.04.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Trafili do szpitali w Chrzanowie (Małopolskie), Kędzierzynie-Koźlu i Głubczycach (Opolskie) oraz Radomsku (Łódzkie). W gotowości do transportu chorych na większe odległości pozostaje 8 śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. "Do tej pory nie było potrzeby transportowania pacjentów dalej niż do ościennych województw. Nie chcemy narażać chorych na daleki transport, dopóki możemy korzystać z pomocy szpitali sąsiadujących z naszym regionem" - wskazała Alina Kucharzewska.

26 chorych na COVID-19 mieszkańców woj. śląskiego przetransportowano w ostatniej dobie karetkami do innych województw - poinformowała w piątek rano PAP rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska.

Według ostatnich danych Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, na 4891 miejsc przygotowanych dla chorych na COVID-10 w szpitalach woj. śląskiego wolne jest obecnie 884, a na 431 łóżek respiratorowych wolnych pozostaje 56. Na 682 wyjazdy zespołów ratownictwa medycznego w ostatniej dobie aż 515 to wyjazdy do zakażonych koronawirusem. "Niestety, to dramatyczne dane. Coraz więcej osób będzie wymagało hospitalizacji" - powiedziała Alina Kucharzewska.

W szpitalu tymczasowym w Katowicach w piątek leczonych jest 280 pacjentów, w tym 27 na respiratorach, a w szpitalu tymczasowym w Pyrzowicach - 64, w tym 10 na respiratorach. W tej placówce, która przyjęła pierwszego chorego we wtorek w nocy, w ciągu kilku dni konieczne okazało się uruchomienie dwóch kolejnych modułów.

W środę dzienna liczba zakażeń koronawirusem w woj. śląskim po raz pierwszy przekroczyła 6 tys., był to najgorszy wynik od początku pandemii. W czwartek liczba nowych zakażeń wyniosła 5997. (PAP)

autorka: Anna Gumułka

lun/ krap/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%