Zamknij

Piotrków Trybunalski: zgłoszenie sygnalisty wyeliminowało pijanego kierowcę!

10:23, 20.01.2022 | KMP Piotrków Trybunalski
Skomentuj fot: ilustracyjna / 37-letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.
REKLAMA

19 stycznia 2021 roku po godzinie 14:00 dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym. Przypadkowy świadek widział, jak nietrzeźwy mężczyzna wsiadł do volkswagena passata na parkingu jednej z firm. Policjanci pojechali we wskazany rejon, aby poszukać opisanego pojazdu. Już po krótkiej chwili zauważyli passata z przyczepką i zatrzymali go do kontroli.

Kierującym był 37-letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. W organizmie miał blisko 2 promile alkoholu. 37-latek tłumaczył, że tego dnia spożywał alkohol podczas imprezy imieninowej, po czym wsiadł do pojazdu.

Mężczyzna został zatrzymany. Przed sądem odpowie za przestępstwo kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy. Policjanci dziękują świadkowi za czujność i obywatelską postawę. Być może jego telefon uratował czyjeś życie.

Policja przypomina, że kierowanie w stanie nietrzeźwości jest skrajnie nieodpowiedzialne i może zakończyć się tragicznie. Alkohol zdecydowanie zmniejsza szybkość reakcji. Zaburzona zostaje ostrość widzenia i wyczucie odległości od potencjalnej przeszkody.

Nietrzeźwy kierujący błędnie ocenia sytuacje i swoje umiejętności. Reagujmy, kiedy mamy podejrzenie, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Każdy z nas może zapobiec tragedii. Nie bójmy się działać. Informując o podejrzanych sytuacjach niejednokrotnie zapobiegamy tragedii na drodze. O każdej niepokojącej sytuacji można powiadomić policję dzwoniąc pod numer 112.

[ALERT]1642670623066[/ALERT]

st. asp. Izabela Gajewska
KMP Piotrków Trybunalski

(KMP Piotrków Trybunalski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

RybkoRybko

0 0

Prosze o poprawę daty kiedy zdarzyła się ta akcja. 23:18, 23.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%