UKS „Zapaśnik" Radomsko DALI RADĘ w dwóch turniejach w Gomulinie. GRATULUJEMY!

21:23, 24.05.2022 UKS „Zapaśnik Aktualizacja: 21:29, 24.05.2022
Skomentuj fot: UKS „Zapaśnik" Radomsko fot: UKS „Zapaśnik" Radomsko
reo

Mijający weekend to okazja do kolejnego "bojowego" sprawdzianu dla naszych zawodników. Wystartowali oni w dwóch turniejach w podpiotrkowskim Gomulinie.

W MP U-15 wzięli udział zawodnicy urodzeni w latach 2007-2009.

UKS „Zapaśnik" Radomsko reprezentowało trzech zawodników - Jakub Rozpara w kat. 68 kg, Jakub Wiaderek w kat. 75 kg oraz Jakub Molenda w kat. 85 kg. Najlepiej z naszych reprezentantów spisał się Jakub Rozpara. Ambitna postawa i charakter zaprezentowany przez Kubę na macie w silnie obsadzonej wadze pozwoliły mu uzyskać miejsce w pierwszej „10-tce" turnieju. Ostatecznie zajął  X miejsce.

W niedzielę zmagania na zapaśniczej macie toczyli najmłodsi zapaśnicy naszego klubu - urodzeni w latach 2010-2013.

"Wynik naszych najmłodszych zawodników na zawodach w Gomulinie jest tyleż zaskakujący, co potwierdza słuszność wybranych przez zarząd i trenerów kierunków szkolenia" - mówi wiceprezes ds sportowych Mirosław Szyler.

Weekendowy start zawodników UKS "Zapaśnik" okazał się bardzo udany.

Zawodnicy zajęli pierwsze, historyczne miejsce na podium w klasyfikacji drużynowej. Młodzi zapaśnicy "ZAPAŚNIKA" z minimalną stratą zaledwie 3 pkt. do starszego brata z Radomska, zajęli 2 miejsce w "drużynówce".

Indywidualnie na wyróżnienie zasłużyli Wiktor Kotlicki (kat. 51 kg) oraz Renat Charchenko (kat. 47 kg), którzy zdobyli złote medale w swoich kategoriach wagowych. Obaj zwyciężyli swoje pojedynki przed czasem.