Zamknij

PUP w Radomsku: majowy nabór wniosków na rozpoczęcie działalności

20:50, 17.05.2019 | SpotRadomsko.pl
REKLAMA
Skomentuj
Własna działalność gospodarcza - nabór wniosków dla osób rozpocząć pracę na własny rachunek | Radomsko // spotradomsko.pl

Powiatowy Urząd Pracy w Radomsku informuje, że w terminie od dnia 27 maja 2019 r. do dnia 31 maja 2019 r. będzie przyjmował wnioski od osób bezrobotnych zainteresowanych rozpoczęciem działalności gospodarczej. Środki będą przyznawane na działalność prowadzoną na terenie powiatu radomszczańskiego. Maksymalna kwota o jaką może wnioskować osoba bezrobotna w 2019 r. to 24 000,00 złotych.

Planowane dotacje udzielane będą w ramach następujących projektów współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego:

1) Program „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie radomszczańskim (IV)" w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój - dla osób do 29 roku życia (które nie ukończyły 30 lat);
2) Program „Aktywizacja osób po 29 roku życia pozostających bez pracy
w powiecie radomszczańskim (V)" w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego - dla osób po 29 roku życia (które ukończyły 30 lat).

[ZT]623[/ZT]

O przyznanie jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej może się ubiegać osoba, która jest zarejestrowana w Powiatowym Urzędzie Pracy w Radomsku (lub Filii w Przedborzu) jako bezrobotna, ma ustalony profil pomocy a udzielenie wsparcia
w postaci w/w dotacji wynika z Indywidualnego Planu Działania
. Do udziału w odpowiednim programie kwalifikuje doradca klienta, biorąc pod uwagę zakładane w nim wymagania.


Dla osób bezrobotnych zainteresowanych złożeniem wniosku o jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej organizowane są spotkania z doradcą zawodowym nt. „Wypełnianie wniosku o przyznanie jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej”.

Spotkania odbędą się w dniach:

  • 22.05.2019 r. (środa) o godzinie 08:00,
  • 28.05.2019 r. (wtorek) o godzinie 13:00,
  • 29.05.2019 r. (środa) o godzinie 08:00.

Zapisy będą przyjmowane u doradców klienta indywidualnego.

[ZT]633[/ZT]

Regulamin oraz aktualne wnioski dostępne są w siedzibie Urzędu oraz na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy do pobrania w zakładce „Dla Bezrobotnych i poszukujących pracy”. Szczegółowe informacje można również uzyskać w Powiatowym Urzędzie Pracy w Radomsku w pokoju nr 26 oraz pod nr tel.: 44 683 73 56 do 58 wew. 38.

REKLAMA
(SpotRadomsko.pl )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© Radomsko | Prawa zastrzeżone