Zamknij

Rowerem miejskim pojeździmy w Piotrkowie, a kiedy też w Radomsku?

23:51, 19.08.2019 | SpotRadomsko.pl
REKLAMA
Skomentuj

System 80 rowerów w 10 stacjach będzie gotowy na mieszkańców sąsiedniego Piotrkowa już od 27 sierpnia. Do miasta wraca po fazie testów 'Piotrkowski Rower Miejski'. Przez cztery miesiące ubiegłego roku, tj. od połowy lipca do połowy listopada, na terenie Piotrkowa funkcjonował pilotażowy projekt roweru miejskiego. Projekt spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców, dlatego będzie nie tylko kontynuowany, ale zostanie także rozszerzony.


Jak podaje Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego w tym roku Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta ogłosił przetarg na prowadzenie roweru miejskiego przez najbliższe 4 lata. Zwycięzcą przetargu została firma Nextbike, która była operatorem systemu także w ubiegłym roku.

W tym roku – ze względu na czas przygotowania stacji i rowerów – system ruszy 27 sierpnia i będzie działał do końca października.
W latach 2020-2022 rower miejski będzie funkcjonował od 1 kwietnia do 31 października.

Aby wypożyczyć rower będzie trzeba zarejestrować się na stronie PiotrkowskiRower.pl i wpłacić 10 złotych opłaty inicjalnej.
Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest całkowicie bezpłatne.
Za przejażdżkę od 21 do 60 minut zapłacimy złotówkę, za drugą i każdą kolejną rozpoczętą godzinę jazdy zapłacimy dodatkowe 2 zł.

Radomsko z szansą na miejski rower?

Dwa projekty zgłoszone do piątej edycji Budżetu Obywatelskiego Radomska przeszły pozytywnie ocenę formalną i mają szansę wziąć udział w głosowaniu, które odbędzie się między 14 a 20 października. Jeżeli mieszkańcy w trwających tydzień wyborach wskażą projekt miejskiego roweru dla radomszczan, w przyszłym roku również mieszkańcy naszego miasta mają szansę poruszać się publicznym rowerem miejskim.

[DAWNY]1566251529473[/DAWNY]

[ALERT]1566251534411[/ALERT]

[ZT]66[/ZT]
 

(SpotRadomsko.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© Radomsko | Prawa zastrzeżone